سازمان اطلاعات ملی ترکیه و پلیس استانبول ۸ نفر را به اتهام همکاری با سازمان جاسوسی رژیم صهیونیستی دستگیر کردند.

به گزارش مرور نیوز، مقامات ترکیه اعلام کردند که هشت مظنون به جاسوسی برای سرویس اطلاعاتی رژیم صهیونیستی «موساد» در عملیات مشترک سازمان اطلاعات ملی (MIT) و پلیس استانبول بازداشت شدند.

علی یرلیکایا، وزیر کشور ترکیه گفت که مظنونان در حال جمع‌آوری اطلاعات درباره اهداف موساد از جمله افراد و شرکت‌ها در ترکیه و ارسال گزارش‌ها به این سازمان جاسوسی رژیم صهیونیستی بودند. 

سازمان‌های امنیتی و اطلاعاتی ترکیه در ماه‌های اخیر عملیات‌هایی را علیه اعضای مظنون سازمان جاسوسی موساد در داخل کشور آغاز کرده‌اند.

در ماه فوریه (بهمن ۱۴۰۲) شماری به اتهامات مشابه دستگیر شده بودند. 

در اوایل ژانویه (دی ۱۴۰۲) ۳۴ نفر نیز از سوی پلیس ترکیه به ظن جاسوسی برای رژیم صهیونیستی بازداشت شدند. مظنونان دستگیر شده در ژانویه متهم به برنامه‌ریزی برای انجام فعالیت‌هایی از جمله شناسایی و تعقیب، حمله و ربودن اتباع خارجی ساکن ترکیه شده بودند.

یلماز تونچ، وزیر دادگستری ترکیه در آن زمان گفته بود که بیشتر مظنونان به ارتکاب جاسوسی سیاسی یا نظامی برای سازمان‌های جاسوسی رژیم صهیونیستی متهم شده‌اند.

گفته می‌شود که موساد اتباع غیر ترکیه‌ای را در این کشور به‌عنوان بخشی از عملیات علیه خارجی‌های ساکن ترکیه استخدام کرده است.

رئیس آژانس امنیتی داخلی رژیم صهیونیستی «شاباک» در ماه دسامبر (آذر ۱۴۰۲) گفته بود که سازمان جاسوسی او آماده است تا اعضای حماس را در هر نقطه از جمله لبنان، ترکیه و قطر هدف قرار دهد.