آژانس امداد و کاریابی سازمان ملل برای آوارگان فلسطینی موسوم به آنروا اعلام کرد که ۷ درصد آوارگان فلسطینی یعنی حدود ۱.۷ میلیون نفر در جستجوی امنیت نسبی "چندین بار" مجبور به فرار شده اند.

به گزارش مرور نیوز، آژانس امداد و کاریابی سازمان ملل متجد برای آوارگان فلسطینی موسوم به آنروا روز سه شنبه به وقت محلی تصریح کرد: از ۷ اکتبر حداقل ۴۳۵ حمله اسرائیل به مراکز سلامتی یا کارکنان آن انجام شده است.

آنروا به نقل از سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد که میزان حملات ماهانه به خدمات سلامتی در غزه بیشتر از هر درگیری اخیر در سطح جهانی است.


"ماموریت های کمک رسانی" در شمال غزه همچنان توسط نیروهای اسرائیلی مسدود می شود.

این آژانس امدادرسانی سازمان ملل ادامه داد که "تغییر بسیار کمی" در حجم کمک‌های بشردوستانه وارده به غزه یا بهبود دسترسی به شمال نوار غزه رخ داده است.

حداقل ۱۸۰ کارمند آنروا از ۷ اکتبر ۲۰۲۳ تاکنون کشته شده اند.

فیلیپ لازارینی، رئیس آژانس پناهندگان فلسطینی سازمان ملل نیز روز سه شنبه به وقت محلی در جمع خبرنگاران در نیویورک اعلام کرد که کارزار اسرائیل علیه این آژانس پس از تعلیق کمک حامیان منجر شده تا این آژانس تنها نیازهای اولیه خود را تامین کند.

پس از آنکه تحقیقات مستقل نشان داد که اسرائیل «هیچ مدرکی» دال بر هرگونه تخلف آنروا ارائه نکرده است، حامیان این آژانس برای احیای بودجه مورد نیاز آن تحت فشار قرار گرفتند.

آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا روز گذشته اعلام کرد که «فرآیندهایی» برای بررسی ادعاهای نقض حقوق توسط ارتش اسرائیل در جریان است، اما گزارش‌های تحریم‌های قریب‌الوقوع علیه یک واحد افراطی ارتش اسرائیل را تأیید نمی‌کند.