ایلان ماسک با نظریه ای مبنی بر وجود موجودات فضایی مخالف بوده و مدعی است که اصلا بیگانه ای وجود ندارد.

به گزارش مرور نیوز، به‌گفته ایلان ماسک ، باتوجه‌به قرارگیری حدود ۶ هزار ماهواره در مدار زمین، اگر مدرکی دال بر حضور بیگانگان در زمین بوده باشد، خبردار می‌شده است.

ایلان ماسک در پست جدیدی در ایکس گفته است: «من هیچ مدرکی برای موجودات فضایی ندیده‌ام و با حدود 6000 ماهواره که به دور زمین می‌چرخند، فکر می‌کنم اگر بیگانگان در زمین وجود داشتند، مطلع می‌شدم.

اصلا بیگانه‌ای وجود ندارد

دیجیاتو در این باره نوشت: این اولین‌باری نیست که ماسک به‌طور علنی به فرازمینی‌ها اشاره می‌کند. در سال 2018 نیز ماسک در توییتی گفت: «درحال‌حاضر معلوم نیست که آیا ما تنها تمدنی هستیم که در جهانِ قابل‌رؤیت وجود دارد.»

ایلان ماسک در سال گذشته میلادی، با اشاره به نظریه فیزیکدان مشهور انریکو فرمی (Enrico Fermi) درباره اینکه چرا انسان‌ها هنوز موجودات فضایی را کشف نکرده‌اند، نوشت: «ترسناک‌ترین پاسخ به پارادوکس فرمی این است که اصلاً بیگانه‌ای وجود ندارد.»

نظریه‌ای دیگری درباره موجوات فضایی وجود دارد مبنی بر اینکه این موجودات برای مدت زیادی در کره زمین بوده‌اند و شواهد وجود آن‌ها در زیر اقیانوس و زیر زمین وجود دارد؛ اما به‌نظر می‌رسد که ماسک با این نظریه مخالف است، و پست او هم در پاسخ به صحبت درباره همین نظریه‌هاست.

بااین‌حال، ظاهراً ایلان ماسک علاقه خاصی به اکتشافات فرازمینی دارد و این علاقه صرفاً شخصی نیست و ظاهراً با اهداف اسپیس‌ایکس نیز هم‌راستا است. ماسک امیدوار است تا در نهایت 42 هزار ماهواره استارلینک را به فضا بفرستد و همچنین اهداف مشخصی برای سفر و اسکان افراد در مریخ دارد.

ماسک معتقد است که اکثر افرادی که برای سفر به مریخ ثبت‌نام می‌کنند به زمین باز نخواهند گشت؛ بااین‌حال، هدف بلندمدت فضاپیمای استارشیپ این است که بازگشت به زمین را برای این افراد ممکن کند.