طبق گزارش اختصاصی شبکه سی‌ان‌ان، دادستان دیوان کیفری بین‌المللی به دنبال آن است که برای نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی به خاطر ارتکاب جنایات جنگی قرار بازداشت صادر کند.

به گزارش مرور نیوز، مجری ارشد شبکه سی‌ان‌ان کریستیان امانپور خبر داد که دادگاه لاهه در تلاش برای صدور قرار بازداشت برای بنیامین نتانیاهو به خاطر ارتکاب جنایت علیه بشریت و جنایات جنگی است.
 

به روایت این مجری ارشد رسانه آمریکایی، کریم خان دادستان دیوان کیفری بین‌المللی در مصاحبه با سی‌ان‌ان اعلام کرد که او در تلاش است برای نتانیاهو، یحیی السنوار رئیس دفتر سیاسی حماس در نوار غزه قرار بازداشت صادر کند.
 
دادستان دادگاه لاهه در نظر دارد که به اتهام جنایات جنگی و جنایت علیه بشریت علیه نتانیاهو، السنوار و «برخی دیگر» قرار بازداشت صادر شود.
 
در هفته‌های اخیر بارها گزارش‌هایی درباره احتمال صدور قرار بازداشت نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در رابطه با جنگ غزه منتشر شد.
 
این خبرها با واکنش منفی آمریکا را در پی داشت و گروهی از اعضای مجلس سنای آمریکا در دیدار با مقام‌های ارشد دیوان بین‌المللی کیفری نگرانی خودشان را درباره احتمال صدور قرار بازداشت برای مقام‌های اسرائیل ابراز کنند. 
 
به گفته امانپور، دادستان دیوان کیفری بین‌المللی همچنین در تلاش است که برای محمد ضیف و اسماعیل هنیه به خاطر عملیات هفت اکتبر قرار بازداشت صادر کند.
 
وی همچنین افزود که در نظر دارد که برای یوآو گالانت وزیر جنگ اسرائیل هم قرار بازداشت صادر کند.