الجزیره در مطلبی اعلام کرد که ۳ وزیر عضو کابینه جنگی و کابینه رژیم صهیونیستی به علت شکست در جنگ غزه و تصمیم‌گیری‌های اشتباه نتانیاهو از سمت خود استعفا کرده اند.

به گزارش مرور نیوز،  بعد از استعفای بنی گانتس عضو شورای جنگی رژیم صهیونیستی دو وزیر دیگر اسرائیل نیز از سمت خود استعفا کردند.

گانتس در اظهارات خود تاکید کرد که کابینه اسرائیل و نخست‌وزیر آن منافع تل‌آویو را در تصمیم گیری در خصوص جنگ دنبال نمی‌کنند. وی ادامه داد که نتانیاهو و شرکای سیاسی وی دعوت به وحدت را به یک دعوت عاطفی تبدیل کرده‌اند، بدون اینکه در عرصه میدانی به آن اعتقاد داشته باشند.

گادی آیزنکوت دیگر وزیر صهیونیستی عضو شورای جنگی رژیم اسرائیل نیز از سمت خود کناره‌گیری کرد. وی در اظهاراتی ابراز داشت که کابینه اسرائیل از مدت‌ها پیش اتخاذ تصمیم‌های مطلوب برای تحقق اهداف جنگ را رها کرده است.

وی خاطرنشان کرد که تصمیماتی که کابینه و نخست وزیر اسرائیل اتخاذ می‌کنند، در راستای منافع رژیم صهیونیستی نیست.

هیلی تروپر عضو حزب آبی و سفید وابسته به گانتس در کابینه رژیم صهیونیستی نیز از دیگر افرادی بود که استعفای خود را اعلام کرد.

دیروز آوی روزنفیلد فرمانده لشکر غزه نیز به علت شکست در جنگ غزه استعفا کرده بود.

مجموعه استعفاهای داخلی رژیم صهیونیستی به ویژه استعفای گانتس و آیزنکوت به علت عضویت در شورای جنگی اسرائیل، گرچه کابینه را از اکثریت خارج نمی کند، اما مقدمات استعفای دیگر مخالفان نتانیاهو را فراهم کرده و زمینه را برای فروپاشی کابینه وی مهیا می کند.

نتانیاهو در واکنش به موج استعفاها در سرزمین‌های اشغالی تصریح کرد: اکنون زمان مناسبی برای استعفا نبود، بلکه زمان وحدت بود.

بنیامین نتانیاهو افزود: ما تا پیروزی و تحقق تمامی اهداف جنگ و در راس آن آزادی همه اسرا و نابودی حماس به راه خود ادامه می‌دهیم.

ایتمار بن گویر وزیر جنجالی و افراطی امنیت داخلی رژیم صهیونیستی در پی استعفای بنی گانتس خواستار پیوستن به کابینه جنگ شد و مدعی شد که زمان آن رسیده تا تصمیماتی شجاعانه اتخاذ و بازدارندگی حقیقی ایجاد شود تا امنیت برای ساکنان جنوب و شمال و کل اسرائیل محقق شود!