رایحه‌های عطرها که اغلب دارای اسانس گلی و میوه‌ای هستند، استرس شما را کاهش می‌دهند، روحیه‌تان را تقویت می‌کنند و به بهبود در خواب کمک می‌کنند. در این مطلب نگاهی عمیق‌تر به ۱۰ مزیت استفاده روزانه از عطرها می‌اندازیم.

به گزارش مرور نیوز، یک عطر خوشبو و با ماندگاری بالا می‌تواند اعتماد به نفس شما را درست قبل از یک جلسه مهم کاری افزایش دهد و بوی بد بدن را از شما دور کند. اما استفاده منظم از عطرها و دئودورانت‌ها بیشتر از بوی عالی برای شما سودمند هستند. رایحه‌های عطرها که اغلب دارای اسانس گلی و میوه‌ای هستند، استرس شما را کاهش می‌دهند، روحیه‌تان را تقویت می‌کنند و به بهبود در خواب کمک می‌کنند. در این مطلب نگاهی عمیق‌تر به ۸ مزیت استفاده روزانه از عطرها می‌اندازیم.

 

۱. از بوی نامطبوع بدن جلوگیری می‌کند

عطر در طول تاریخ عمدتا برای ایجاد بو و رایحه خوش استفاده می‌شده است. عطر در واقع به جلوگیری از بوی نامطبوع و بد بدن کمک می‌کند و تضمین می‌کند که در طول روز بوی خوبی بدهید. یک عطر خوب می‌تواند بوی بدن را از بین ببرد و گاهی بوهای طبیعی بدن شما را هم تقویت کند. بیشتر عطرهای خوب معمولا حاوی افزودنی‌های ارگانیک هستند که بوی طبیعی بدن را متعادل می‌کنند.

 

۲. خلق‌وخو را تقویت می‌کند

هیچ مدرک علمی برای تایید اثربخشی خواص تقویت‌کننده عطر بر سلامت وجود ندارد. با این حال، عطر به بهبود خلق‌وخوی کمک می‌کند که این خود می‌تواند استرس و سایر مسائل مربوط به اضطراب را از شما دور نگه دارد. می‌توانید از عطر مورد علاقه خود برای غلبه بر اضطراب استفاده کنید و روحیه خود را تقویت کنید.

عطر به تقویت روحیه شما کمک می‌کند. همچنین می‌توانید از عطری استفاده کنید که روحیه شما را منعکس کند و نشان دهد در این زمان چه احساسی دارید؛ بازیگوش، ترسو یا حتی محتاط هستید، عطرها انواع مختلفی از بوها را برای حالات مختلف ارائه می‌دهند. به مناسبت هر زمانی و روحیه‌ای که دارید عطری را انتخاب کنید و به خود بزنید تا بتوانید حال و هوای مناسبی پیدا کنید.

 

۳. اعتماد به نفس را افزایش می‌دهد

درست مانند یک لباس مرتب و زیبا، یک عطر خوب می‌تواند اعتماد به نفس شما را افزایش دهد و تضمین کند که روز خود را بدون احساس بوی بدن سپری کنید. مقداری عطر می‌تواند در شخصیت شما معجزه کند. رایحه‌ای را انتخاب کنید که با شخصیت شما همخوانی داشته باشد و بتواند روحیه شما را برای مبارزه با همه مشکلات تقویت کند.

 

۴. شما را جذاب می‌کند

حس بویایی یکی از مهم‌ترین حواس پنجگانه است. شما به سادگی می‌توانید جذب بوهای خوشایند شوید. عطرها سرشار از فرومون (نوعی ماده شیمیایی جذب کننده) هستند و شما را جذاب می‌کنند.

 

۵. باعث ایجاد خاطرات می‌شود

عطر همچنین می‌تواند محرک مهم یک خاطره شاد باشد. فرد تمایل دارد افراد را با عطرهای خاص مرتبط کند. بسیاری از زنانی که از عطر مادرشان استفاده می‌کنند این کار را برای زنده کردن خاطرات انجام می‌دهند. سعی کنید هر بار که به مسافرت می‌روید عطرهای جدید بخرید و آنها را به خود بزنید. عطرهای مختلف شما را به یاد هر تعطیلات می‌اندازد و به شما کمک می‌کند آن لحظات را دوباره زنده کنید.

 

۶. فواید رایحه درمانی دارد

عطر فواید آرامش‌بخش و درمانی زیادی دارد. عطرهای مرکبات، گل‌ها و ادویه‌های زمستانی به آرامش ذهن و آرامش بدن کمک می‌کنند. عطرهای طبیعی در واقع ضامن کنترل سطح استرس شما هستند.

آروماتراپی یا رایحه‌درمانی برای بهبود سلامت روحی و فیزیکی به کار می‌رود. اما قبل از استفاده از عصاره‌های گیاهی باید نکاتی را در نظر بگیرید و با متخصص این حوزه مشورت کنید. چراکه عصاره‌های گیاهی هم در صورت استفاده‌ نادرست می‌توانند عوارض جانبی داشته باشند.

 

۷. بی‌خوابی را درمان می‌کند

یکی دیگر از اثرات درمانی عطر این است که به شما کمک می‌کند تا شب بهتر بخوابید. عطرهایی که حاوی اسانس هستند، می‌توانند به شما کمک کنند تا آرامش داشته باشید و از خوابی آرام در شب لذت ببرید.

 

۸. بیانگر شخصیت و امضای شماست

یکی دیگر از فواید شگفت‌انگیز عطر این است که یک رایحه خاص می‌تواند معرف شما باشد و در واقع به عنوان یک عطر امضا عمل کند. برخی رایحه‌های گلی را ترجیح می‌دهند و برخی دیگر ممکن است عطری را انتخاب کنند که یادآور بوهای روستایی و خاکی باشد.

به این نکته نیز توجه داشته باشید که با استفاده مدام از یک عطر، رایحه خاص آن بخشی از شخصیت شما خواهد شد.