نماینده ولی فقیه در وزارت دفاع ایران اسلامی را تکیه گاه مردم مظلوم منطقه و جهان دانست و گفت: چشم مردم منطقه و مظلومان عالم به ایران اسلامی است

به گزارش مرور نیوز، حجت الاسلام آقاجانپور رئیس سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع در مراسم رونمایی از «اطلس مقاومت» در سازمان جفرافیایی وزارت دفاع با تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) و شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی گفت: اصل مقاومت، برگرفته از فرهنگ مقاومت فاطمی و حسینی است و حاج قاسم با تأسی از این مکتب راه مقاومت را در پیش گرفت.

وی با بیان اینکه هنوز هم از دل تاریخ صدای ناله حضرت فاطمه زهرا (س) به گوش می رسد، افزود: آنچه امروز ما به آن مظلومیت گریه می‌کنیم مصیبت بزرگی است که بر دختر پیامبر اکرم (ص) وارد شد؛ مصائبی که ایشان دیدند برای مقاومت دربرابر ظلم بود و اینکه ایشان می‌دیدند اسلام ناب محمدی که پیامبر برای آن زحمات بسیاری کشیده، دارد از دست می رود.

نماینده ولی فقیه در وزارت دفاع با بیان اینکه نگاه‌های مختلفی به اسلام وجود دارد، گفت: برخی کشورهای مسلمان، صرفاً خواندن نماز و حج رفتن و اینگونه عبادات را مشخصه ی مسلمانی می دانند و به ابعاد دیگر اسلام توجه ندارند؛ مانند کشورهای مرتجع منطقه که نظام سلطه با آنها هیچ مشکلی ندارد.

آقاجانپور در همین زمینه افزود: نظام سلطه با آن اسلامی مشکل دارد که ولایت اصل اساسی آن باشد و در این نظام، نماز و روزه و حج بدون آن معنا ندارد.

وی با بیان اینکه برخی می گویند چرا بعد از ۴۰ سال نمی توانیم مشکل را با آمریکا حل کنیم تصریح کرد: این عده گمان می کردند مشکل آمریکا با ایران به خاطر مسائل هسته ای است و با گفتگو می توانند این مشکل را حل کنند؛ اما غافل از این بودند که برنامه هسته‌ای تنها بهانه‌ای برای آمریکاست و مشکل اصلی آنها با جمهوری اسلامی، ماهیت نظام اسلامی و ولایت است.

نماینده ولی فقیه در وزارت دفاع با اشاره به اقدامات وزارت دفاع در حوزه توانمندسازی کشور در ابعاد مختلف گفت: مجموعه وزارت دفاع این افتخار را دارد که از پیشگامان جهاد و مقاومت در عرصه نظامی و اقتدار دفاعی باشد که توانسته با تولید تجهیزات دفاعی، اقتدار را برای ملت ایران و جبهه مقاومت به ارمغان بیاورد.

آقاجانپور ایران اسلامی را تکیه گاه مردم مظلوم منطقه و جهان دانست و گفت: چشم مردم منطقه و مظلومان عالم به ایران اسلامی است و همین نظام است که با حمایت از آنها، امید را به این ملت ها بازگردانده است.

وی همچنین با اشاره به اقدامات وزارت دفاع در حوزه تبیین و روشنگری گفت: وزارت دفاع در نه تنها در حوزه دفاعی بلکه در حوزه اقتصادی و همچنین حوزه تبیین و روشنگری اقدامات بسیار قابل توجه و حائز اهمیتی انجام داده است و در همین زمینه سازمان جغرافیایی وزارت دفاع تا کنون اطلس شیعه، اطلس عاشورا و همچنین اطلس مقاومت و مکتب حاج قاسم را تدوین کرده است.