جانشین فرمانده کل ارتش وجود فضای مجازی را یک تهدید و در عین حال یک فرصت دانست.

به گزارش مرور نیوز، امیر محمدحسین دادرس جانشین فرمانده کل ارتش در آئین اختتامیه دانش‌آموختگان رزم مقدماتی دانشگاه‌های افسری ارتش که صبح امروز (سه‌شنبه) در پادگان جوادالائمه لواسان برگزار شد طی سخنانی اظهار داشت: اگر می‌خواهیم منطبق با آموزه‌های امیرالمومنین (ع) زندگیمان را تنظیم کنیم و عزت دین و زینت کشور باشیم باید از امیرالمومنین (ع) پیروی کنیم.

وی ادامه داد: زمانی می‌توانیم با حجم سختی‌ها مقابله کنیم که بتوانیم خودمان را در تمام ابعادی که آموزه‌های امیرالمومنین (ع) است در مرتبه قابل قبول قرار دهیم؛ مطیع خدا بودن یعنی در تمامی مراحل زندگی به یاد خداوند و تحت ولایت ائمه اطهار باشیم و خوشبختانه ما امروز در ارتش این ویژگی‌ها را شاهد هستیم.

جانشین فرمانده کل ارتش با تاکید بر این موضوع که باید همواره به یاد خداوند باشیم، گفت: دانش آموختگان عزیز، شمایی که می‌خواهید از امروز کار خدمت خود را در ارتش آغاز کنید، اگر مراقبت کنید و بتوانید رفتارهای احتمالی که نامناسب است را کنار بگذارید، قطعاً در مرتبه سربازی امیرالمومنین و امام زمان (عج الله) قرار خواهید گرفت.

امیر دادرس خردمندی و بردبار بودن و شانه خالی نکردن از مسئولیت را از دیگر خصایص یک رزمنده کارآمد دانست و گفت: آن چیزی که می‌تواند در میدان عمل به شما کمک کند، صبر و استقامت و خردمندی است، یعنی شما باید بتوانید با مسائل یک برخورد منطقی داشته باشید تا بتوانید آن صحنه را مدیریت کنید.

وی خدمت در نیروهای مسلح را شغلی نسبتاً سخت دانست و گفت: در عین اینکه سربازی در ارتش کار سختی است اما باید خدا را شکر کنیم که توفیق دفاع از کشور و حریم ولایت را به ما سپرده است.

جانشین فرمانده کل ارتش وجود فضای مجازی را یک تهدید و در عین حال یک فرصت دانست و گفت اگرچه می‌توان از فضای مجازی و اینترنت، مطالب بسیار خوبی آموخت اما در کنار این، در فضای مجازی ظهور طاغوت را بیشتر و بهتر از همه چیز می‌توان دید. چیزی که روز و شب با ما همراه است تا رنگ فرهنگ و ارزش‌های ما را تغییر دهد و نگاهمان را به پدیده‌های بیرونی دگرگون کند.

امیر دادرس با اشاره به آسیب‌های ناشی از فضای مجازی، تصریح کرد: باید مراقب باشیم چراکه امروز یک دشمن همواره در کنار ماست که تک تک ما را تهدید می‌کند در هر موضوعی می‌تواند تأثیرگذار باشد این تهدیدت در ۱۰ سال گذشته وجود نداشت، اگر توانستیم از شر این دشمن خلاصی پیدا کنیم می‌توانیم موفق تر به کارمان ادامه دهیم.

وی یکی دیگر از ویژگی‌های نیروهای مسلح را داشتن شجاعت دانست و گفت: غیرت دینی باید نشان‌دهنده شجاعت شما در میدان رزم باشد و این غیرت دینی و شجاعت است که تفاوت‌ها را در میدان رزم رقم می‌زند.

جانشین فرمانده کل ارتش شجاعت را یکی از ویژگی‌های بارز جوانان ایران اسلامی دانست و گفت جوانان ما در دفاع مقدس با شجاعت و غیرت دینی توانستند به خوبی مقاومت کنند و صحنه‌های زیبایی را در دوران دفاع مقدس رقم بزند و این عزیزان پاداش مجاهدت‌های یعنی شهادت را دریافت کردند.

امیر دادرس تصریح کرد: میدان، مرد با شجاعت و گذشت می‌خواهد که بتواند با صبر و شکیبایی سختی‌ها را تحمل کند و از ارزش‌ها دفاع و پاسداری کند.

وی با اشاره به ناامنی‌ها و مشکلاتی که سال‌های اخیر در منطقه به وجود داشت، گفت: شما دیدید که با وجود همه ناآرامی‌ها و اتفاقاتی که در کشورهای همسایه ما رخداد ایران در امنیت کامل بود.

جانشین فرمانده کل ارتش تصریح کرد: امروز وضعیت ما بسیار خوب است؛ خدا را شکر در وضعیتی هستیم که هر تهدیدی را می‌توانیم پاسخ دهیم. امروز در حوزه تسلیحاتی نیز به خودکفایی رسیده و دیگر از بیرون سلاح نمی‌خریم و خودمان بهترینش را می‌سازیم.

امیر دادرس افزود: امروز عربده‌کشی‌هایی که رژیم صهیونیستی می‌کند و ناله‌هایی که می‌زند به خاطر این است که قدرت هماوردی با ما را ندارد. برای این است که می‌بیند اگر زمانی از ما خشم دریافت کند دیگر از جا بلند نخواهد شد این آن عزتی است که خدا به ما داده است.

وی گفت: گاهی می‌خواهند با ما صحبت کنند کشورهای بزرگ دنیا می‌آیند پشت میز با ما صحبت می‌کنند. این عزتی است که خداوند به برکت استقامت و ایستادگی ما داده است. به برکت وفاق ملی و باهم بودن و رهبری فرهیخته است.