نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی گفت: اروپاییان در دور آخر مذاکرات، هیچ قهر و اعتراضی نداشتند و حتی از تیم مذاکره کننده ایران که خیلی دقیق، هوشمندانه و منطقی بحث مذاکره را پیش برد، احساس رضایت داشتند؛ در این مرحله نیز با ایران بر روی کاغذ به یک توافق کامل رسیدند و در پایان نیز اعلام کردند که مساله ما با ایران حل شده و این آمریکا است که باید پاسخ شما را بدهد.

به گزارش مرور نیوز، جواد کریمی قدوسی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مجلس درباره سفر قریب الوقوع انریکه مورا مذاکره کننده ارشد اروپایی به ایران، گفت: در پایان این دوره از مذاکرات وین ، اروپاییان بر روی مسائل جزئی و کلی با ایران به تفاهم کامل رسیدند، به طوری که در پایان مذاکرات، آنها با رضایتمندی، محل مذاکره را ترک کرده و به پایتخت خود بازگشتند.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: اروپاییان در دور آخر مذاکرات، هیچ قهر و اعتراضی نداشتند و حتی از تیم مذاکره کننده ایران که خیلی دقیق، هوشمندانه و منطقی بحث مذاکره را پیش برد، احساس رضایت داشتند؛ در این مرحله نیز با ایران بر روی کاغذ به یک توافق کامل رسیدند و در پایان نیز اعلام کردند که مساله ما با ایران حل شده و این آمریکا است که باید پاسخ شما را بدهد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، تاکید کرد: اروپایی ها همچنین عنوان داشتند که ما برای متقاعد کردن آمریکا تلاش خواهیم کرد و هر زمان آنها متقاعد شدند، دیگر نیازی به مذاکره نداریم و توافق را امضا خواهیم کرد.

کریمی قدوسی تصریح کرد: در حال حاضر اروپاییان در چنین شرایطی هستند و بر همین اساس، قرار است مذاکره کننده ارشد اروپایی به تهران سفر کند که این سفر، در جهت رایزنی بر سر حل مسایل ایران و آمریکا، صورت می گیرد.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس ادامه داد: از سویی دیگر جمهوری اسلامی ایران، روی خطوط قرمز ملت تاکید دارد و نمی خواهد دوباره کلاه گشادی مثل برجام اول، بر سرش برود، لذا بسیار منطقی و با عزت و اقتدار، بر حق مردم ایران متمرکز شده و هیچ عجله و اصراری برای امضای توافق ندارد.

وی با بیان اینکه معتقد هستم که آمریکایی ها گام به گام عقب نشینی کرده و خواسته های منطقی ایران را خواهند پذیرفت، تصریح کرد: از سویی، اگر آمریکا خواسته های ایران را نپذیرد، برای ما اتفاقی رخ نخواهد داد، بلکه دود غلیظی در چشم آنها فرو خواهد رفت.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، با بیان اینکه تنها چند موضوع برای رسیدن به یک توافق بین ایران و آمریکا باقی مانده است، گفت: این چند موضوع شامل لیست تحریم ها، برخورداری کامل از منافع اقتصادی و لغو تحریم های ترامپی است و دیگر مسایل از جمله موضوع راستی آزمایی ها حل شده است.

کریمی قدوسی درباره مقاومت آمریکایی ها برای لغو تحریم سپاه پاسداران، افزود: غربی ها تلاش دارند که نشان دهند لغو تحریم سپاه بر همه مسایل سایه انداخته است در حالی که اینگونه نیست؛ آنها می خواهند فضای دو قطبی‌ در جامعه ایجاد کنند و بگویند همه چیز حل شده و تنها موضوع تحریم سپاه باقی مانده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مجلس گفت: موضوع لغو تحریم سپاه پاسداران، ذیل همان لیست تحریم ها قرار دارد که بایستی حل شود.