رئیس سازمان انرژی اتمی بیان کرد: تورم و گرانی که در حال حاضر در کشور وجود دارد، چند ریشه دارد که بخشی از آن به وضعیت مزمن اقتصادی از نظر ساختارها و سیاست‌های اقتصادی و تجاری بازمی‌گردد.

به گزارش مرور نیوز، محمد اسلامی معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی، در جمع مردم بادرود استان اصفهان اظهار کرد: سفرهای دولت با تدبیر رئیس‌جمهور به صورت مسأله‌‌محور تعریف شده تا نتیجه‌گرا باشد؛ به این صورت که از قبل جلسه‌هایی در تهران با حضور مسؤولان استانی برگزار می‌شود و صورت مسائل مطرح را احصا می‌کنند و نمایندگان رئیس‌جمهور نیز در شهرستان‌ها در بازدیدها این مسائل را مرور و برای عملی شدن آن چیزی که نهایی می‌شود اراده مصممی وجود دارد.

وی افزود: آنچه که تاکنون در مصوبات سفر آمده است، با اولویت دنبال خواهیم کرد؛ آنچه را هم که احتمال دادیم فعلاً در اولویت نیست و در تقدم دوم باشد، ولی در بازدید مشخص می‌شود که می‌تواند در اولویت اول باشد، آن را نیز دنبال می‌کنیم.

اسلامی با بیان اینکه بعضی از موارد نیاز به طی مراحل قانونی دارد، با اشاره به جاده قدیم کاشان - نطنز خاطرنشان کرد: این طرح نیاز به طرح در کمیسیون ماده ۲۳ دارد که از زمانی که در وزارت راه بودیم، تقاضای آن را مطرح کردیم؛ این جاده هیچ موقع ردیف بودجه نداشت، ولی تصویب شد که بهسازی و ارتقای کیفیت وضع موجود اتفاق بیفتد تا مردم روان‌تر و راحت‌تر بتوانند از آن عبور کنند؛ ما این را دنبال می‌کنیم که زودتر به نتیجه برسد.

رئیس سازمان انرژی اتمی بیان کرد: موضوع مهم دیگر بحث بخش و شهرستان است که حتماً در فرایند خودش قرار دارد و مکاتبات آن انجام شده است؛ اما نکته مهم این است که نباید مردم برای رفع حوائج خود در کارهای اداری، به زحمت بیفتند؛ یعنی اگر اداره‌ای وجود دارد که اینجا نمایندگی ندارد، آن‌ها مشخص شوند که در جلسه شورای اداری طرح و بحث شود تا از دستگاه مربوطه به این‌ها ابلاغ شود تا حتماً یک نمایندگی مستقر کنند تا مردم احتیاج به رفت و آمد به مرکز شهرستان نداشته باشند.

وی یادآور شد: تورم و گرانی که در حال حاضر در کشور وجود دارد، چند ریشه دارد که بخشی از آن به وضعیت مزمن اقتصادی از نظر ساختارها و سیاست‌های اقتصادی و تجاری بازمی‌گردد که کهنه شده و مثل یک بیماری مزمن است که دارد روی آن کار می‌شود؛ همین اصلاحی که برای یارانه کالاهای اساسی بود، یارانه‌ای است که سال‌هاست دولت دارد می‌دهد، ولی به تعداد معدودی واردکننده می‌دادند که زیاد هم نبودند.

رئیس سازمان انرژی اتمی در پایان عنوان کرد: دولت تصمیم گرفت این یارانه را از سر زنجیره بردارد و به خود مردم بدهد؛ میلیون‌ها تن کالا در همین مسیر، حداقل به اندازه ۳۰ درصد، تا وقتی جنس به دست مصرف‌کننده برسد، تلفات داشت و این تلفات عمدتاً هم از جنس سوء استفاده بود.