آیت الله جنتی با بیان این نکته که گرانی و تورم مردم ما را رنج می دهد گفت: مسئولان برای حل مشکل مردم تلاش شبانه روزی دارند و شخصا از مسئولان تشکر می کنم.

به گزارش مرور نیوز، آیت الله جنتی رئیس مجلس خبرگان در نهمین جلسه مشترک هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری و کمیسونها که امروز پنجشنبه (۳۰ تیر)  برگزار شد، ضمن با تبریک ایام غدیر و ولادت امام هادی و امام کاظم علیه السلام گفت:  گرانی و تورم مردم ما را رنج می دهد، البته مسئولان برای حل مشکل مردم تلاش شبانه روزی دارند و شخصا از مسئولان تشکر می کنم.

وی افزود: باید نتایج برنامه ها و تلاش های مسئولان در سفره مردم دیده شود، مردم با ایمان وصبوری داریم که باید قدر این نعمت را بدانیم دانستن قدر این نعمت تلاش برای حل مشکلات مردم است.

آیت الله جنتی افزود: مردم انتظار دارند تاثیر اصلاحات اقتصادی در ماه های آینده در سفره شان دیده شود.

رئیس مجلس خبرگان تاکید کرد: راه حل اصلی مشکلات کشور، تکیه به توانمندی های داخلی و ظرفیت های درونی کشور است و باید در کنار پیگیری رفع تحریم های ظالمانه، مسئله خنثی سازی تحریم ها به عنوان دستور کار اصلی دولت دنبال شود.

وی با بیان اینکه تحرکات و فعالیت ها برای خنثی سازی تحریم ها در گذشته رضایت بخش نبود، گفت: خوشبختانه دولت سیزدهم به این موضوع توجه کرده که جای تقدیر دارد.

آیت الله جنتی گفت: بسیاری از گره ها به دست مسئولان و با همراهی مردم قابل حل است، امکانات زیاد داریم ولی متاسفانه در حدی که لازم است از آنها استفاده نمی شود به همین دلیل باید مدیران تلاش کنند تا امکانات به کار گرفته شود و خداوند هم کمک می کند.

رئیس مجلس خبرگان اظهار داشت: مسئله هسته ای نباید بر روی سیاست خارجی سایه بیاندازد و سیاست خارجی کشور مطلقا نباید معطل موضوع هسته‌ای باشد. روابط اقتصادی با همسایگان باید استمرار یابد.