سخنگوی وزارت امور خارجه گفت:تجربه نشان داده جایی که سیاست‌هایشان کارساز نباشد، اقدام تروریستی را انتخاب می‌کنند. تروریست‌هایی به خط شدند، که نه حرم امن می‌شناسند و نه زن و کودک!

به گزارش مرور نیوز، ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در پی اقدام تروریستی به زائران در شاهچراغ امروز (پنجشنبه) پنجم آبان ماه در صفحه اینستاگرامش با انتشار تصاویری از این اقدام تروریستی نوشت: حمله تروریستی به زائران شاهچراغ، شلیک به ایران و تن به تن ایرانیان است.

وی افزود: تجربه نشان داده جایی که سیاست‌هایشان کارساز نباشد، اقدام تروریستی را انتخاب می‌کنند. تروریست‌هایی به خط شدند، که نه حرم امن می‌شناسند و نه زن و کودک!

کنعانی اضافه کرد: نتیجه دهه‌ها سیاست آمریکا و متحدانش در منطقه، ویرانی و مرگ میلیون‌ها انسان بود و در ۴۰ روز اخیر نیز، در پس اظهارات به ظاهر بشردوستانه، دقیقا همین صحنه‌های خشونت و به خاک و خون کشیدن مردم ایران را می‌خواستند و همانانی که تروریسم را به خوب و بد تقسیم کردند! خشونت را نیز به خوب و بد تقسیم می‌کنند!! و با تمام توان خویش، هم از خشونت و هم از ترور علیه مردم ایران حمایت می‌کنند.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی با ذکر این نکته که «ایران قوی، آرام و یکپارچه خواسته آنان نیست،» تصریح کرد: اما تحقق آرزوهای شوم‌شان را هرگز نمی‌بینند. نمی‌گذاریم که ببینند…

وی همچنین در توضیحی نوشته که به‌ دلیل محذورات اخلاقی و پرهیز از آسیب زدن به احساسات هموطنان، تصاویر منتشر شده تعمدا تار شده است.