​سفرای ایران در کنیا، چین و لبنان با حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه دیدار و رایزنی کردند و گزارشی از فعالیت های خود در محل ماموریت هایشان ارائه کردند.

به گزارش مرورنیوز، جعفر برمکی سفیر جمهوری اسلامی ایران در کنیا در دیدار با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه، گزارشی از فعالیت های سفارت کشورمان در حوزه روابط دوجانبه و چشم انداز روابط اقتصادی دو کشور را ارائه کرد.

امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه نیز با تاکید بر اهمیت روابط با آفریقا در دولت ابراهیم رئیسی، توصیه های لازم در زمینه توسعه روابط در حوزه های مختلف با کنیا را مورد تصریح قرار داد.

محمد کشاورز زاده سفیر جمهوری اسلامی ایران در چین نیز در دیدار با امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه گزارشی از محل مأموریت خود ارائه کرد.

در این دیدار وزیر امور خارجه با توجه به روابط راهبردی دو کشور و اراده مقامات عالی ایران و چین، توصیه های لازم را به سفیر جمهوری اسلامی ایران برای استفاده از ظرفیت‌های موجود در روابط ارائه کرد.

امیرعبداللهیان همچنین با تبریک برگزاری موفقیت آمیز کنگره حزب حاکم چین به دولت و مردم این کشور، آینده روابط فی‌مابین را بسیار روشن و رو به توسعه توصیف کرد.

بر اساس این گزارش، مجتبی امانی سفیر جمهوری اسلامی ایران در لبنان نیز در دیدار با حسین امیرعبداللهیان گزارشی از حوزه ماموریت خود و ابعاد همکاری با دولت و همه گروه ها و سلایق سیاسی مختلف در لبنان ارائه کرد.

وزیر امور خارجه نیز در این دیدار اهمیت روابط جمهوری اسلامی ایران و جمهوری لبنان را مورد تاکید قرار داد و توصیه های مرتبط با تقویت روابط در ابعاد مختلف را ارائه کرد.