رییس سازمان انژری اتمی با اشاره به اظهار تمایل و آمادگی رافائل گروسی برای سفر به ایران گفت: باید هماهنگی سفر انجام شود؛ به محض اینکه اهداف و برنامه سفر نهایی و هماهنگ شود، سفر مدیرکل به ایران انجام می‌شود.

به گزارش مرور نیوز، محمد اسلامی در حاشیه نشست هیات دولت در جمع خبرنگاران با بیان اینکه آمریکا و کشورهای اروپایی مرتب مواضع‌شان درباره برجام را تغییر می‌دهند، گفت: دیدیم اخیرا که سخنگوی اتحادیه اروپا گفته برجام نمرده و مذاکرات ادامه دارد. از این رو مشهود است که فضاسازی علیه جمهوری اسلامی چقدر زیاد است و میزان صداقت آنها در موضع گیری‌هایشان هم چقدر است!

رییس سازمان انرژی اتمی تصریح کرد: موضوعی که در دستور کار ما بوده، رفع ابهامات آژانس و پاسخ به اتهاماتی بوده است که عناصر و عوامل ضد انقلاب آن را تولید کردند. اینها بازرسی کردند و همه این مراحل طی شده و کل مذکرات ظرف ۲۰ سال حاصلش برجام شده است. آنها از برجام خارج شدند، الان می خواهند برگردند باز آن اتهامات را کنار سند برجام گذاشتند؛ در حالی که این‌ها دو موضوع نیست، یک موضوع است.

اسلامی گفت: امروز به صراحت اعلام می کنیم و بارها هم آژانس اعلام کرده است که هیچ فعالیت و سایت اعلام نشده در جمهوری اسلامی ایران وجود ندارد. تعاملات ما با آژانس برقرار است. آقای گروسی هم اعلام آمادگی کردند به ایران بیایند و باید هماهنگی سفر انجام شود و به محض اینکه اهداف و برنامه سفر نهایی و هماهنگ شود، سفر مدیرکل آژانس به ایران انجام می‌شود.