رئیس جمهور گفت: افتتاح امروز که بهره‌برداری از ۵ ایستگاه و ۱۱ کیلومتر است، مایه سهولت مردم در رفت و آمد خواهد شد و گفته شد "خطوط ۸ و ۹ و ۱۰ مترو نیز در دستورکار است". این نوع گزارش که اقدامات انجام‌شده و برنامه‌ها بیان شود، امیدبخش است.

به گزارش مرور نیوز، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور صبح امروز در آیین افتتاح 5 ایستگاه و 11 کیلومتر در مسیر خطوط 6 و 7 مترو تهران طی سخنانی ضمن تبریک ماه مبارک رمضان و سال نو اظهار داشت: خدمات شهری و شهر بزرگ تهران که از نظر وسعت و جمعیت در کشور بی‌نظیر است، برای مدیریت شهری کار آسانی نیست اما انگیزه بالا، اخلاص و مردم‌داریِ شورای شهر و شهرداری تهران زمینه را آماده کرده تا بتوانند کارهایی که به سهولت امکان‌پذیر نیست را انجام دهند.

وی افزود: نمونه‌ی یک کار بسیجی و جهادی این است که کار با دقت و سرعت و در عین حال در شرایط سختی انجام می‌پذیرد. افتتاح امروز که بهره‌برداری از 5 ایستگاه و 11 کیلومتر است، مایه سهولت مردم در رفت و آمد خواهد شد و گفته شد "خطوط 8 و 9 و 10 مترو نیز در دستورکار است". این نوع گزارش که اقدامات انجام‌شده و برنامه‌ها بیان شود، امیدبخش است.

رئیس‌جمهور گفت: دولت وظیفه دارد خدمات خوبی که شهرداری به مردم تهران می‌دهد را مساعدت کند و کار خدمات شهری کار چندضلعی است؛ مردم اساس این کار هستند، ضلع دوم شهرداری است تا بتواند خدمات بهتری به مردم بدهد و ضلع دیگر، دولت است و همه در راستای خدمات‌رسانی به مردم هستند.

رئیسی خاطر نشان کرد: مقام معظم رهبری از دولت، شهرداری‌ها و همه دستگاه‌ها خواسته‌اند برای مردم و جامعه امیدبخشی داشته باشند.

وی ادامه داد: دشمن به‌دنبال القای یأس، «نمی‌شود» و «نمی‌توانیم» است ولی فرهنگ ما، باور به «ما می‌توانیم» است. بله؛با همین امکانات و اعتبارات می‌تواند کارهای ماندگار انجام داد و نیازمند همت است و افتتاح امروز جلوه‌ای از همت و «ما می‌توانیم» است.

رئیس‌جمهور اظهار داشت: در حوزه تولید، دانش‌بنیان و دیگر عرصه‌ها کارهای بزرگی در کشور انجام شده و امروز فضای کشور، فضای کار، تلاش و تولید است. این فضا موجب رضایت‌مندی مردم خواهد شد و قدرت کشور را افزایش می‌دهد.

رئیسی با بیان اینکه همچنانی که توانمندی نظامی تولید قدرت می‌کند که حتما هم لازم است، کشور در سایر عرصه‌ها هم باید قوی شود، تصریح کرد: دشمن نمی‌خواهد ما قوی شویم و گزارشات خوبی برای مردم عزیزمان داشته باشیم، بلکه می‌خواهد قوت‌ها را به ضعف و ناامیدی تبدیل کند و اگر ضعف‌هایی وجود دارد که حتما هم هست، آن را بزرگنمایی کند.

وی گفت: مردم دلداده به نظام و ولایت بدانند که به برکت انقلاب اسلامی کارهای مهمی در کشور انجام شده و کارهای بیشتری به‌دست جوانانی که افتتاح امروز جلوه‌ای از آن است، انجام خواهد گرفت.

رئیس‌جمهور در پایان بیان کرد: همکاری دولت، شهرداری و مردم کارهای بزرگ و بهتری را در شهر تهران رقم خواهد زد و کارها با امیدواری، پشت‌کار و پیگیری به سامان خواهد رسید.