وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با بیان اینکه زمان رونمایی از دنا اطلاع رسانی خواهد شد، گفت: اولویت ما در تولید تسلیحات، دفاعی است، البته سیاست دفاعی ما را هیچ وقت محدود نمی کند.

به گزارش مرور نیوز ، امیر سرتیپ محمدرضا قرائی آشتیانی اظهار داشت: در تولید تسلیحات اولویت ما دفاع است و از اول راهبرد و سیاست ما سیاست دفاعی است.

وی در عین حال خاطرنشان کرد: اما این سیاست دفاعی ما را هیچ وقت محدود نمی کند و سیاست دفاعی و پدافندی در کنار هم است؛ با وجود اینها، همه تسلیحاتی که تولید می کنیم بر مبنای سیاست دفاعی است.

آشتیانی تصریح کرد: مهمترین اولویت در وزارت دفاع که ماموریت ذاتی آن است تقویت توان رزم نیروهای مسلح در مواجهه با تهدیدات، ارتقای سامانه‌های دفاعی و تولیداتی که الان وزارت دفاع دنبال می‌کند و  نوآوری‌هایی است که در آینده خواهد داشت.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در پاسخ به این سوال که آیا ناوشکن دنا ۲ به موشک های هایپرسونیک مجهز شده است، گفت: سعی می‌کنیم همه تسلیحات در حوزه های پدافندی و پدافند هوایی و چه موشکی و چه راکت های مختلف به سامانه های جدید و به روز تجهیز شود.

سرتیپ آشتیانی درباره تاریخ رونمایی از دنا بیان کرد:  در آینده در این خصوص اطلاع رسانی خواهد شد.

وزیر دفاع با مقایسه تجهیزات و تولیدات صنایع دفاعی و پیشرفت ها در زمینه نسبت به قبل از انقلاب گفت: تولیدات و پیشرفت ها نسبت به قبل از انقلاب اصلا قابل مقایسه نیست.

وی افزود: در همین زمینه نسبت به سال‌های گذشته هم پیشرفت قابل توجهی داشته‌ ایم.