امام جمعه موقت تهران با اشاره به اهانت مجدد به ساحت مقدس قرآن کریم در سوئد گفت: ملت‌های مسلمان باید دولت سوئد را پشیمان کنند.

​به گزارش مرور نیوز، حجت الاسلام سید احمد خاتمی خطیب موقت نماز جمعه تهران گفت: از صفات خداوند این است که به عهد خود وفا می‌کند و هیچکس به اندازه خداوند وفای به عهد ندارد و یکی از وعده‌های خداوند این است که خون شهدا گم نمی‌شود.

خطیب موقت نماز جمعه تهران افزود: اعمال آنهایی که در راه خداوند شهید می‌شوند، گم نمی‌شود. حتی قرآن تاکید دارد که به شهید مرده نگویید. چرا که این شهیدان از ما زنده‌تر هستند و نمونه آن حسین فاطمه است.

عضو هیأت رئیسه مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: هزار و ۳۸۴ سال و حدود ۱۴ قرن از شهادت امام حسین (ع) می‌گذرد ولی سراسر ایران همچنان عزادار حسین (ع) است.

حجت الاسلام خاتمی با اشاره به اهانت مجدد به قرآن کریم در سوئد با حمایت دولت و پلیس این کشور گفت: اگر دیوانه‌ای غلطی کرد ما به پای دولت آن کشور نمی‌نویسیم، اما پلیس سوئد از این اقدام حمایت کرده است. اولاً نگران نیستیم؛ به دلیل اینکه با این کار از جایگاه اسلام و دین کم نمی‌شود.

وی افزود: ملت‌های مسلمان باید دولت سوئد را پشیمان کنند.

امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: از دولت و ملت عراق تجلیل ویژه دارم که سفیر سوئد را به سفارت آمریکا فراری دادند. باید بدانند بازی با قرآن هزینه‌ی سختی دارد.

عضو هیأت رئیسه مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه اسلام با مجالس حسینی زنده مانده است، عنوان کرد: امام صادق (ع) می‌فرمایند این مجالس را دوست دارم و این علاقه برای همه مردم وجود دارد و باید مدیران هیأت‌ها این مجالس را قدر بدانند و عاشورای امروز را هم معرفی کنند.

وی همچنین ادامه داد: باید نگاه کنیم که در کدام اردوگاه قرار داریم. آیا در اردوگاه حسین (ع) هستیم یا اردوگاه یزد. اما امروز اردوگاه حسین (ع) اردوگاه نظام اسلامی است و شما مردم ذره از شور حسینی و اطعام با شور کم نکنید و در کنار آن بر شعور حسینی هم تکیه کنید.

حجت الاسلام خاتمی با تجلیل از راهپیمایی ۱۰ کیلومتری غدیر در تهران گفت: در این راهپیمایی خودجوش که دولتی هم نبود، عشق به علی (ع) نمایان شد. اما برخی با عناد با خاندان علی (ع) این حرکت را دولتی عنوان می‌کنند که به نظر می‌رسد می‌خواهند از اجر این کار بکاهند. حتی برخی می‌نویسند باید این هزینه، صرف نگهداری یوزپلنگ می‌شد که نشانه عناد با علی (ع) و است.

امام جمعه موقت تهران تجمعات حجاب و عفاف را ستود و یادآور شد: از این تجمعات بوی عشق به فاطمه (س) و عشق به زینب (س) به مشام می‌رسید و یکی از راه‌های مقابله با بی حجابی همین تجمعات قانونی است. چرا که قوای سه‌گانه از این بی حجابی‌ها دلشان خون است و قطعاً از این حرکات‌ها حمایت می‌کنند.

وی تاکید کرد: حجاب را روحانیون و مراجع از خود تولید نکردند بلکه بیش از ۱۰ آیه قرآن به حجاب تاکید دارد. حتی همانگونه که نماز و روز واجب است، حجاب از ضروریات دین است. اما برخی از بی حجاب‌ها فریب نخورند که حجاب را روحانیون تاکید دارند.

حجت الاسلام خاتمی با اشاره به فرمایش رهبر معظم انقلاب درباره حجاب گفت: ایشان فرمودند که بی‌حجابی هم منکر شرعی هم منکر سیاسی است. امام خمینی (رة) هم در این باره می‌فرمایند که فردی که مرتکب منکر می‌شود، مریض است و باید با مهربانی و برخورد انسانی درمان شود و رفتار ما هم در این باره باید در چارچوب قرآن انجام شود.

وی با بیان اینکه حجاب متن دین است، تصریح کرد: این ملت بیش از ۲۰۰ هزار شهید داده و همچنان برای حاکم بودن اسلام و قرآن شهید هدیه می‌دهد و این ملت اجازه نمی‌دهند که احکام اسلام مورد هجمه قرار بگیرد.

عضو هیأت رئیسه مجلس خبرگان رهبری وظیفه همه خانواده‌ها را توجه به حجاب عنوان کرد و گفت: در برخی از اقوام، افراد مسجدی و اهل حجاب وجود دارد و باید این افراد به معروف امر کنند. همچنین مسؤولان و سران قوا متحد هستند که بی حجابی منکر است و هیچ مسؤولی از این بی حجابی‌ها حمایت نمی‌کند.

خطیب موقت نماز جمعه تهران با حمایت از نیروی انتظامی که مظلومانه در خط مقدم به وظایف خود عمل می‌کنند، تصریح کرد: مردم با نگرانی سوال می‌کنند که آیا بی حجابی‌ها جمع خواهد شد یا خیر؟ بنده به شما می گویم تا زمانی که در صحنه هستید و غیرت و شعور دینی دارید، بدانید که بی حجابی هنجار نخواهد شد و هنجار این کشور حجاب است.

وی خاطرنشان کرد: به مسؤولان می‌گویم که توده مردم ما حجاب را می‌خواهند تا از گوشه و کنار کشور بوی دین به مشام برسد نه اینکه بوی بی دینی در کشور طنین انداز شود.