ستاد مرکزی اربعین اعلام کرد: برخلاف تبلیغات دشمنان، رقم بی سابقه بیش از ۴ میلیون زائر از مرز‌های ایران به اقیانوس زوارالحسین (ع) پیوستند.

به گزارش مرور نیوز، ستاد مرکزی اربعین حسینی (ع) در آخرین اطلاعیه خود با تشکر از مردم و دستگاه‌های مختلفی که به برگزاری هرچه با شکوه‌تر مراسم اربعین امسال کمک کردند، اطمینان داد با بهره‌گیری از تجارب حاصله، راهپیمایی اربعین سنوات آتی به شکل شایسته‌تری برگزار شود.

 

متن اطلاعیه شماره ۲۸ ستاد مرکزی اربعین به شرح زیر است:

با الطاف واسعه الهی؛ پرچم بلند حضرت سیدالشهدا (ع) که نشانه اراده پروردگار برای برافراشتن پرچم اسلام و اهل بیت (علیهم اسلام) است، با حضور حماسی و ده‌ها میلیونی دلدادگان آن حضرت در جوار اعتاب مقدسه و بارگاه مطهر ائمه اطهار (علیهم السلام) پرشورتر از قبل به اهتزاز درآمد و پیام جهانی شدن اربعین را به سراسر عالم مخابره کرد، ضمن اینکه برخلاف تبلیغات گسترده دشمنان، رقم بی سابقه بیش از ۴ میلیون زائر از مرز‌های ایران به اقیانوس زوارالحسین (ع) پیوستند.

بی شک میزبانی خالصانه ملت شریف عراق و همکاری شایسته و مثال زدنی دولت خصوصاً وزیر محترم کشور عراق، در کنار اقدامات ارزشمند یکایک خادمین ایران اسلامی که منجر به رضایتمندی قاطبه زائران در اربعین ۱۴۰۲ شد، هرگز فراموش نمی‌شود که انشاالله مرضی رضای باری‌تعالی و ذخیره آخرت یکایک دلدادگان حسینی (ع) قرار گیرد.

ستاد مرکزی اربعین حسینی (ع) بر خود فرض می‌داند در ابتدا از میزبان اصلی این مراسم (دولت و ملت عزیز عراق) و سپس از تمامی خادمان اربعین به ویژه ریاست محترم جمهور، معاون اول محترم، وزارتخانه‌ها، رسانه ملی، نیرو‌های مسلح، سازمان‌ها، شهرداری‌ها، نهاد‌های انقلابی، استانداران و ستاد‌های استانی اربعین، ستاد اربعین عراق، کمیته‌های ۱۸ گانه، موکبداران، خادمان و تلاشگران این حماسه عظیم که به شکل‌های مختلف با تلاش شبانه روزی نسبت به ارائه خدمات شایسته به زوار اربعین اقدام کردند، تقدیر و تشکر کند.

همچنین از یکایک زائران عزیز و گرانقدر که با خادمان خود در ستاد مرکزی اربعین حسینی (ع) از بدو ثبت نام در سامانه سماح تا زمان مراجعت از سفر، خصوصا مدیریت زمان و شرکت در پویش‌های مرهم زائر، نذر سفر، پاسداشت شهدای امنیت و ... در مدیریت مراسم سال جاری همکاری شایسته‌ای داشتند، تقدیر و تشکر صمیمانه داشته باشد و رواست سجده شکر به درگاه خالق بی نیاز از بابت حضور پرشور، بی نظیر، حماسی و توفیق خدمتگزاری بی شائبه به زائران عزیز، به جای آوریم و ان‌شاالله با بهره‌گیری از تجارب حاصله، اربعین سنوات آتی را به نحو شایسته‌تری خدمتگزاری کنیم.