در پی جنایات اخیر رژیم صیونیستی در غزه، سید حسن خمینی، طی نامه‌ای به رهبر کاتولیک‌های جهان، خواستار به دست گرفتن ابتکار عمل برای خاموش کردن آتش این «جنگ نژاد پرستانه» شد.

به گزارش مرور نیوز، سیدحسن خمینی یادگار امام در نامه خود خطاب به پاپ فرانسیس نوشته است: « به نام خدا . عالیجناب پاپ فرانسیس . با سلام و احترام، وظیفه می‌دانم خاطر مبارک را به ابعاد فزاینده و پیامدهای پایان‌ناپذیر فاجعه بزرگ انسانی در غزه و فلسطین اشغالی جلب کنم:

پدیده هولناک جنایت‌های دائمی و پاکسازی‌های قومی و مذهبی رژیم نژادپرست اسرائیل اکنون از بیمارستان، خانه، مسجد و کلیسا  قربانی می‌گیرد و کودک و پیر نمی‌شناسد.

نفْس کشتن انسان‌های بی‌گناه که حرمت آن از مبانی و آموزه‌های همه ادیان الهی است؛ اکنون در معادلات قدرت‌های سیاسی نادیده گرفته شده است و آشکارا موقعیت مظلوم و ظالم با حمایت‌های رسمی قدرت‌های بزرگ جهانی از رژیم صهیونیستی جابجا شده است.

 در چنین شرایط حاّد و خطیری انتظار می‌رود که همه رهبران ادیان و پیشگامان صلح و همزیستی، گام‌های عملی و جدّی برای توقّف نسل‌کشی و آپارتاید بردارند.

تحقّق اخلاق، عدالت و حقوق بشر، مقدّم بر هر اعتقاد مذهبی است. از شما می‌خواهم که به نام خداوند و به اعتبارآموزه‌های عیسی مسیح(ع) پیامبر عشق و ایثار و محبت، برای خاموش کردن آتش این جنگ نژادپرستانه، ابتکار عمل را به دست گیرید تا همه متدّینان بنا به مسئولیت دینی خود در دفاع از حقوق مظلومان عملاً  نقش‌آفرین شوند. »