ایران بارها علنی اعلام کرده است هر کسی با اسراییل مبارزه کند او را پشتیبانی می‌کند.، روال امامین انقلاب هم‌ همین است و سپاه پاسداران از همان ابتدا پای کار رفت.

به گزارش مرور نیوز، سردار فدوی، جانشین فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در اجتماع دانشجویان در حمایت از غزه که در مسجد دانشگاه تهران برگزار شد با اشاره‌ به اینکه پیروزی انقلاب اسلامی نقطه عطفی برای حرکت رو به رشد مقاومت و آرمان فلسطین شد، اظهار داشت: انقلاب اسلامی این حرکت را آغاز کرد و این روند را توسعه داد. اولین اقدام بعد از پیروزی انقلاب و 22 بهمن از سوی انقلاب این بود که سفارت اسراییل در تهران، تقدیم به ملت فلسطین شد و اسراییل را از این کشور بیرون کرد.

وی گفت: انقلاب اسلامی از همان ابتدا به‌صورت رسمی و با صدای بلند دفاع خود از ملت مظلوم فلسطین را فریاد زد، شروع مقاومت و دلدادگان انقلاب اسلامی از همین زمان بود، حزب‌الله شکل گرفت و این روند ادامه یافت.

سردار فدوی افزود: ایران بارها علنی اعلام کرده است هر کسی با اسراییل مبارزه کند او را پشتیبانی می‌کند.، روال امامین انقلاب هم‌ همین است و سپاه پاسداران از همان ابتدا پای کار رفت.

وی با بیان اینکه "هر وقت به وظیفه خود به‌عنوان یک تکلیف عمل کردیم، بهترین نتیجه رقم می‌خورد و خورده است"، یاد‌آور شد: وضعیت مقاومت الآن خیلی متفاوت از سال‌های قبل است. در عملیات طوفان الاقصی اقدامی عملی از سوی حماس انجام گرفت، اسرائیلی‌ها هنوز در شوک این ضربه هستند، رفت‌و‌آمدها به سرزمین اشغالی برای تنفس مصنوعی به اسراییل است زیرا آنها هنوز در شوک‌ هستند و فرماندهی میدان را آمریکایی‌ها به‌عهده گرفتند، خبیثان پشت‌سرهم می‌آیند تا به او بگویند "ما هستیم".

جانشین فرمانده‌کل سپاه ادامه داد: 10 روز است که می‌گویند "آماده حمله زمینی می‌شویم"، امروز اقدام کوچکی انجام دادند که نتیجه آن را دیدند و فرار کردند.، شب گذشته تظاهرات بزرگی در اسراییل انجام شد و از نظر داخلی هم دچار مشکلات مختلفی شدند.

وی با تأکید به اینکه تحولات مهمی رخ داده است، تصریح کرد: هم دست کسانی که می‌خواهند مقاومت کنند به‌برکت انقلاب و شهید سلیمانی پر شده است و هم اراده به‌کاربردن این دست پر، ایجاد شده است و موکول به یک نقطه هم نیست.

سردار فدوی با یادآوری اینکه "چند سال پیش خبیثان به یمن حمله کردند"، ادامه داد: الآن وحشت کردند اگر یمن حمله کند چه کنند. یمن امروز موشک‌های بیش از 2 هزار برد و‌ پهپاد دارد، این تحقق همان آیه قرآن است که کسانی که تقوای الهی داشته باشند و به تکلیف عمل کنند از یاری خداوند بهره‌مند خواهند شد.

وی گفت: سالها پیش در ادبیات سیاسی و‌ مبارزه حرفی از مقاومت نبود اما با ظهور انقلاب اسلامی امامین انقلاب بلند گفتند "از مظلوم دفاع و با ظالم مقابله می‌کنیم"، این موضوع در کشور تبیین شده و در قانون اساسی هم آمده است.

جانشین فرمانده‌کل سپاه پاسداران به اظهارات سه ماه پیش وزیر خزانه‌داری آمریکا در یک برنامه زنده تلویزیونی اشاره کرد و افزود: او در این برنامه گفت "44 سال است با ایران می‌جنگیم اما یک پیروزی هم کسب نکردیم."، در 8 سال دولت اوباما هم از این حرفها زیاد زدند، جمله معروف خود اوباما این بود "ما و‌ هم‌پیمانانمان خواستیم دولت سوریه نباشد نتوانستیم چون ایران نخواست".

وی با اشاره به دلیل این مسئله گفت: در مقایسه عوامل دنیا و مادی با آمریکا دست برتر با آنهاست، امسال 870 میلیارد دلار بودجه نظامی آنهاست اما این تنها ملاک تعیین‌کننده نیست چون قاعده‌ای که خداوند گفته برقرار است و آن این است؛ "اگر به تکلیف خود عمل کنید من هم به شما کمک می‌کنم"، به‌گفته امام راحل ما مکلف به تکلیف هستیم‌ نه‌ نتیجه، خداوند هیچ تکلیفی را به‌عهده بنده‌ای نگذاشته است که نتواند انجام دهد.

سردار فدوی متذکر شد: در این مسیر پشتیبان‌های زیادی هم وجود داشت، امام کاری کرد که خیلی از علمای شیعه در فکرشان هم‌ نبود و‌ آن ایجاد حکومت اسلامی بود که توسط او انجام شد، پشتوانه‌ای مثل شهدای انقلاب، شهدای کردستان، و شهدای 8 سال دفاع مقدس هم پشتیبان این مسیر هستند. البته آنها را ما دیدیم و خبیثان عالم دنبال قطع نسل و فراموشی در این‌ زمینه بودند اما در دهه 90 شرایطی رخ داد که جنگی سخت‌تر از دهه 60 رخ داد و آنهایی که شهدایی مثل همت و باکری را ندیده بودند در هزاران کیلومتر دورتر از مرزهای کشور فتنه بزرگتری چون داعش را کور کردند و شکست دادند.

وی با توصیه به جوانان تصریح کرد:

باید حواسمان باشد هر جایی هستیم به تکلیفمان درست و جدی عمل کنیم در این شرایط مطمئن باشید بهترین نتیجه رقم می‌خورد.

جانشین فرمانده‌کل سپاه تأکید کرد: این بار هم مظلومان پای کار هستند، دو هفته از این جنگ گذشت اما مردم غزه هنوز پای کار هستند و بقیه هم باید پای کار باشند، دیدید‌ غیر از آمریکا و کسانی که از او حمایت می‌کنند بقیه دنیا پای کار فلسطین هستند و ام‌القرای اسلام باید در این مسیر جلودار همه باشد.

وی یادآور شد: دست جبهه مقاومت پر است، آقا فرمود؛ حاج قاسم دست اینها را پر کرد از تیرکمان و سنگ به موشک و‌ پهپاد رسیدند، اسراییل امروز هم نمی‌داند آنها چه سلاح‌هایی در اختیار دارند. برخی فکر می‌کنند ما به آنها سلاح می‌دهیم اما این‌طور نیست خودشان تولید می‌کنند، یمنی‌ها را دیدید با هوش بالا موشک 2هزارکیلومتری می‌سازند که آمریکایی‌ها را به وحشت می‌اندازد.

فدوی خاطرنشان کرد: در جنگ سی‌و‌سه‌روزه آنها تحمل یک حزب‌الله را نداشتند اما بعد آن دهها حزب‌الله شکل گرفت. ما هم از اول انقلاب تا حالا پای هر کاری که رفتیم موفق شدیم، اگر در کاری موفق نشدیم یقین بدانید به این دلیل است چون پای کار نرفتیم، ان‌شاءالله در این هماورد هم وعده خدا محقق می‌شود و حزب خدا پیروز میدان خواهد بود، در این صورت گام‌های بعدی محکم‌تر خواهد بود، وقتی یک‌عامل ناامنی از میان مسلمانان از بین رود حتماً گام‌های بعدی بهتر و‌ محکم‌تر خواهد بود.‌

وی افزود:‌ آمریکا اسراییل را برای امنیت خود ایجاد کرد و‌ اگر احساس ناامنی کند به‌راحتی او را فدای خود می‌کند.

جانشین فرمانده‌کل سپاه در پاسخ به سؤال دانشجویی درباره اقدام عملی ایران در این عملیات گفت: برخی از شما جوانان اقدام عملی را موشک مستقیم به حیفا می‌دانید البته اگر لازم باشد و تکلیف شود این کار هم صورت می‌گیرد، بی‌محابا هم صورت می‌گیرد ولی تکلیف را من تعیین نمی‌کنم.

وی درباره عملکرد گنبد آهنین نیز گفت:‌ عملکرد آن افتضاح بوده است، خودشان می‌گویند 50 درصد موفق بوده اما موفقیت آن در حد 30 درصد بوده است.

فدوی درباره اعزام نیروی انسانی به غزه برای کمک به رزمندگان مقاومت نیز گفت: آنجا مشکل نیروی انسانی ندارند در این دو هفته اندک شماری رزمنده شهید شده‌اند، خانواده‌هایشان شهید شدند اما شمار رزمندگان شهید اندک بوده است.

وی درباره سیاست جبهه مقاومت نیز گفت: صبر، مقاومت و اقدام که همه در حال انجام است. آنها در جنگ زمینی هم دستشان پر است.