سخنگوی سپاه پاسداران گفت: اگر صهیونیست‌ها همه غزه را هم بمباران کنند حیثیت نظامی و امنیتی آن‌ها بازنخواهد گشت. شما مطمئن باشید رزمندگان مقاومت که این عملیات را انجام داده‌اند، صهیونیست را خوب شناختند.

به گزارش مرور نیوز، یادواره مردمی سالانه 550شهید شهرستان بروجن در سالن ورزشی شهید تندگویان با حضور مسئولین و اقشار مختلف مردم و جوانان برگزار شد.

 

چرا باید در جنگ‌ها استقامت کرد؟

سردار رمضان شریف در این مراسم با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و امام راحل، عزت و افتخار و سربلندی کشور و انقلاب را مرهون شهیدان دانست.

سردار شریف افزود: وقتی جنگ علیه کشوری شروع می‌شود، دو حالت وجود دارد؛ یا کشور و مردمانش استقامت و پایداری می‌کنند و در جنگ پیروز می‌شوند، یا به دلیل عدم اعتماد به نفس و عدم آمادگی برای دفاع از کشورشان شکست می‌خورند.

وی ادامه داد: در ادوار گذشته هر دو نوع را داشته‌ایم؛ تاریخ به ما می‌گوید مردمانی که در جنگ استقامت نکردند و شکست خوردند، برای سال‌های متمادی تحقیر شدند و حس حقارت به مردمان آن سرزمین تحمیل شده است.

 

همه عزت امروزمان را مدیون از جان‌گذشتگی شهدا هستیم

سخنگوی کل سپاه خاطرنشان کرد: از جنگ جهانی اول و دوم سالیان زیادی می‌گذرد؛ اما هنوز کسانی که در جنگ شکست خورده‌اند، حس تحقیر را به همراه دارند و کسانی که پیروز میدان جنگ بودند، برتری را برای خودشان قائل هستند.

سردار شریف گفت: درود خداوند بر شهیدان این سرزمین که برای همیشه حس عزت و اعتماد به نفس را و سربلندی و شادابی را با نثار خون عزیز خودشان به ملت ما و مردمان این سرزمین برای سال‌های متمادی عرضه داشتند.

وی افزود: به روح شهدا درود می‌فرستیم و نزد خانواده‌هایی که این شهدا را پرورش دادند، سر تعظیم فرود می‌آوریم که همه عزت امروز ما مدیون مجاهدت و از جان گذشتگی شهداست.

 

پیروزی ایران در دفاع مقدس الهام‌بخش ملت‌های ‌دنیا شد‌

وی، آشفته شدن خواب‌های پریشان صدام و حزب بعث و اربابانشان را نتیجه رشادت و ایستادگی رزمندگان و بسیجیان با ایمان دانست که با اراده قوی ایستادگی کردند و به دشمن تودهنی زدند و الهام بخش ملت‌های منطقه و دنیا شدند.

سردار شریف، تصریح کرد: به صدزبان می‌گوییم صهیونیست‌ها از فلسطینی‌ها شکست خورده‌اند؛ ولی آنها در پیدا و پنهان می‌گویند این الهام بخشی انقلاب اسلامی بود. این نفس گرم امام و تدابیر رهبر معظم انقلاب بود که بعد از 75 سال اشغال سرزمین فلسطین، امروز شاهد این صحنه زیبا و به یاد ماندنی و تاریخی پیروزی مردم مظلوم و محاصره شده فلسطین بر دشمنان قسم خورده امت اسلامی هستیم.

 

هیمنه ‌پوشالی ‌اسرائیل ‌در هم شکسته شد

وی، با بیان اینکه همه پیروزی‌ها را مرهون ایثار خون شهیدانی هستیم که امروز برای آن‌ها یادواره می‌گیریم، تأکید کرد: آن‌ها به ما یاد دادند که استقامت، پایمردی، شجاعت، نترسیدن، رمز پیروزی است. همان چیزی که شما امروز در صحنه غزه شاهد هستید.

سردار شریف، گفت: درود خداوند بر این انسان‌های بزرگ که توانستند هیمنه رژیم پوشالی صهیونیستی اسرائیل را در هم بشکنند و آن‌ها را دیوانه کنند. امروز همه ملت‌های جهان شاهد رفتار این رژیم ستمگر و وحشی هستند که حتی خارج از همه قواعد انسانی است.

 

هزار رزمنده فلسطینی تا عمق 40 کیلومتری سرزمین اشغالی پیش رفتند

سخگوی سپاه، شکست رژیم صهیونیستی با دژ مستحکم و همه امکانات مهندسی عظیم و فن آوری‌های جدید برای محافظت و هشدارباش در دیوار عظیم و بزرگ توسط رزمندگان محدود در سرزمین محاصره شده غزه با عملیات پیچیده را یادآوری کرد و افزود: خداوند اراده کرده همان طوری که موسی (ع) را از رود نیل عبور داد، به رزمندگان مظلوم حماس هم یک هدیه الهی داد که در پیش چشم هزاران ماهواره و فن آوری، این دیوار عظیم را شکستند و هزار رزمنده فلسطینی تا عمق 40 کیلومتری سرزمین اشغالی پیش رفتند.

وی تصریح کرد: صهیونیست‌ها برای اولین بار در تاریخ حیات ننگین‌شان هم تلفات دادند، هم اسیر و کشته دادند و بالاتر از همه و ماندگارتر از همه، ابهت پوشالی آن‌ها شکست.

 

وضعیت خفت‌بار فرماندهان رژیم صهیونیستی موقع اسارت

سردار شریف، گفت: رژیم صهیونیستی بر 3پایه استوار بود که همیشه به آن‌ها می‌بالید و آنها را به رخ اعراب و مسلمانان می‌کشید. پایه اول سیستم امنیتی بود. همین هشدارباش برای جلوگیری از غافلگیری که خداوند اراده کرده بود در این عملیات نه چشمان آن‌ها ببیند و نه گوش‌های آن‌ها بشنود، تا زمانی که رزمندگان حماس یقه آن‌ها را در برجک‌ها و پادگان‌های آن‌ها گرفتند.

وی وضعیت خفت‌بار فرماندهان تیپ و گردان‌های رژیم صهیونیستی موقع اسارت مقابل رزمندگان حماس را هدیه بزرگ الهی در عصر جدید برای امت اسلامی دانست و افزود: دومین پایه که صهیونیست‌ها بر مبنای آن شاخ و شانه می‌کشیدند، ارتش اسرائیل بود که شما خفت و خواری این ارتش را دیدید.

 

آمریکا‌یی‌ها اتاق جنگ صهیونیست‌ها را در دست گرفته‌اند

سردار شریف، پایه سوم اتکای رژیم صهیونیستی را حمایت آمریکای جنایتکار و انگلیس خبیث دانست که در بحران‌ها با ایجاد پل هوایی انواع امکانات را برای آن‌ها ارسال می‌کنند و امروز نیز اتاق جنگ صهیونیست‌ها را در دست گرفته‌اند و ابایی از گفتن آن هم ندارند؛ ولی کسی برای ناوهای آمریکایی به دریای مدیترانه آمده‌اند، ارزشی قائل نیست.

وی، خطاب به سران رژیم صهیونیستی و حامیان آن‌ها تصریح کرد: مطمئن باشید ملت مسلمان فلسطین شما را به زانو درآورده و تا اضمحلال کامل شما را تعقیب می‌کند. امروز دنیا، دنیای علم و آگاهی است و اعلام انزجار از جنایت‌های وحشیانه صهیونیست در سراسر دنیا نشانه بیداری و هوشیاری ملت‌های جهان است.

 

شکست غیرقابل ترمیم برای صهیونیست‌ها شکل گرفت

سردار شریف، با یادآوری روند غصب سرزمین فلسطین و رسیدن صهیونیست‌ها از چندهزار نفر به چندمیلیون نفر از طریق تخریب خانه و مزارع فلسطینیان، سلب امنیت آن‌ها و ایجاد شهرک‌هایی که ساکنان آن پیاده نظام مسلح رژیم اشغالگر است، اظهار کرد: نیروهای حماس و مقاومت با شناخت کامل دشمن این عملیات پیش دستانه و غافلگیرانه را انجام دادند و یک پیروزی تاریخی بزرگ و ماندگار برای جبهه مقاومت رقم خورد و یک شکست غیرقابل ترمیم به تعبیر زیبای رهبر معظم انقلاب برای صهیونیست‌ها شکل گرفت.

وی، تأکید کرد: اگر صهیونیست‌ها همه غزه را هم بمباران کنند حیثیت نظامی و امنیتی آن‌ها بازنخواهد گشت. شما مطمئن باشید رزمندگان مقاومت که این عملیات را انجام داده‌اند، صهیونیست را خوب شناختند و اگر دشمن حماقت کند و جنگ زمینی را شروع کند، برگ برنده دیگری توسط جریان مقاومت رو خواهد شد و یک بار دیگر خفت بزرگ‌تری را به صهیونیست‌ها تحمیل می‌کنند.

 

امروز جریان مقاومت معنادارتر و جدی‌تر از همیشه است

وی، گفت: مردان و زنان جریان مقاومت بویژه حماس و جهاد اسلامی باتجربه و شجاع هستند و دشمن را خوب می‌شناسند و مصمم هستند سرزمین‌های مادری خود را پس بگیرند و اراده خداوند تحقق خواهد یافت.

سردار شریف، افزود: امروز جریان مقاومت معنادارتر و جدی‌تر از همیشه است. رویکرد مقاومت و مبارزه شرایط را نسبت به گذشته متفاوت کرده است. خشم عمومی مردم فلسطین از تحمل 75سال تحقیر توسط صهیونیست‌ها سربرآورده است و رزمندگان راه را پیدا کرده‌اند و برای اولین بار در طوفان الاقصی بدون تکیه بر کسانی که غیر از حرف پشتیبانی نداشته‌اند، توانستند ژنرال‌های صهیونیستی را به زانو درآورند. 

 

مردم ایران خادم و خائن را خوب می‌شناسند

وی، برنده نهایی را جبهه مقاومت و مردم مظلوم فلسطین دانست و با اشاره به نقش امامین انقلاب و رهبری‌های حکیمانه در کسب پیروزی‌های بزرگ و سربلندی و سرافرازی ملت بزرگ ایران، دلیل هجمه به جایگاه رهبری معظم انقلاب را ناشی از شکست دشمنان دانست و گفت: مردم صاحبان اصلی انقلاب هستند و مسئولین باید با تمام وجود به این مردم خدمت کنند. 

سردار شریف تصریح کرد: مردم ایران خادم و خائن را خوب می‌شناسند و گواه آن تشییع باشکوه سردار سلیمانی است که یک شاخص از هوشمندی مردم ایران است، که می‌دانند چه کسانی به آنها خدمت می‌کنند.