نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس از طرح سوال خود از صولت مرتضوی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره قطع و کاهش یارانه برخی از خانوارها خبر داد.

به گزارش مرور نیوز، حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس شورای اسلامی از طرح سوال خود از صولت مرتضوی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره رفع نارضایتی‌ها نسبت به انجام به روز رسانی برخط اطلاعات اقتصادی و اعمال داده‌های سال 1402 سرپرستان خانوارهایی که، یارانه‌شان به اشتباه قطع شده یا یارانه‌شان به اشتباه کاهش یافته و دهک‌بندی‌های غیرواقعی برایشان ثبت شده ، خبر داد.

نماینده شاهین شهر در مجلس بیان کرد: این سوال جهت رسیدگی و طی شدن مراحل قانونی تقدیم هیئت رئیسه مجلس شد که باید به کمیسیون تخصصی جهت رسیدگی ارجاع شود و وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای پاسخ پیرامون سوال در کمسیون مربوطه حضور یابد.

شرح سوال نماینده شاهین‌شهر از مرتضوی وزیر کار به شرح ذیل است:

 پیرو اعتراض برخی سرپرستان خانوار در خصوص قطع یارانه نقدی ایشان در صورتی که واجد شرایط بوده‌اند، به نظر می‌رسد داده‌های اطلاعاتی که جهت راستی‌آزمایی اطلاعات اقتصادی خانوارها در سامانه مرکز آمار و هدفمندی یارانه‌ها وارد شده بعضا با خطا و اشتباه همراه بوده و یا برای تفکیک مسائل مالی سرپرستان خانوار چاره‌‌اندیشی نشده است به دلیل اینکه سرپرستان خانوارهایی که به عنوان نمونه ذکر می‌شود علیرغم واجد شرایط بودن، یارانه‌ ایشان قطع شده است.

1-    بازنشسته‌ای که وجه پاداش سنوات پایان خدمت را به حسابش واریز کرده‌اند و به دلیل افزایش موجودی حساب محروم از دریافت یارانه گردیده است.

2-    کاسبی که بابت خرید محصولات مغازه اجاره‌ای خود تراکنش مالی حساب داشته است

3-    کارمند قرض‌الحسنه‌ای که مسئول دایره چک بوده و تراکنش مالی مربوطه به بانک داشته است

4-    خانواده‌ای که درآمد فرزند بالای 18 ساله‌اش را به حساب سرپرست خانوار منظور کرده‌اند.

در راستای این اشتباهات هستند خانوارهایی که علیرغم داشتن تمکن مالی بسیار بالا یارانه دریافت می‌کنند و ...

حال این سوال مطرح است چرا نسبت به انجام بروزرسانی برخط اطلاعات اقتصادی و اعمال داده‌های سال 1402 سرپرستان خانوارها اقدامی صورت نمی‌گیرد؟ تا با انجام راستی‌آزمایی‌ها یارانه خانوارها نیازمندی که یارانه‌شان قطع شده دوباره برقرار و دهک‌بندی‌های غیرواقع اصلاح شود؟