معاون اجرایی رئیس جمهور با اشاره به سفر رئیس جمهور در پایان هفته جاری به استان کردستان از آغاز بهره‌برداری از فرودگاه سقز و کلان پروژه راه‌آهن سنندج - همدان در این سفر خبر داد.

به گزارش مرور نیوز، محسن منصوری ، معاون اجرایی رئیس جمهور ، گفت: از مصوبات سفر دور اول رئیس‌جمهور به استان‌کردستان حدود ۶ هزار میلیارد تومان تاکنون تخصیص یافته که بر همین اساس نیز عمده تصمیمات و تعهدات در دور اول سفر به استان‌کردستان عملیاتی‌واجرایی شده‌است.

وی تصریح کرد: آغاز بهره‌برداری از فرودگاه سقز، بازگشایی گذرگاه مرزی سیف، افتتاح کلان پروژه راه‌آهن سنندج - همدان و بهره‌برداری از ۱۴ پروژه ملی، عمرانی، صنعتی، کشاورزی، آبرسانی و ورزشی که نویدبخش تحولی بزرگ در استان به ویژه در حوزه اقتصادی است از برنامه‌های ریاست محترم جمهور دراین سفر خواهدبود.

 

آغاز بهره‌برداری از فرودگاه سقز وکلان پروژه راه‌آهن سنندج - همدان با حضور رئیس‌جمهور

معاون اجرایی رئیس جمهور افزود: فرودگاه سقز در دولت دوازدهم به صورت ناقص افتتاح شده بود که با پیگیری و دستور ویژه رئیس جمهور محترم این پروژه تکمیل و بهره برداری آغاز می‌شود.

منصوری گفت: پروژه سدچراغ ویس با دستور رئیس جمهور و پیگیری‌های وزارت نیرو، هم سد، هم تصفیه‌خانه و هم خطوط انتقال برای شهر سقز آماده بهره‌برداری است؛ همچنین در این سفر ۵۸۰۰ واحد نهضت ملی مسکن تحویل متقاضیان می‌شود.