رئیس سازمان انرژی اتمی گفت که بار دیگر یک مقام رژیم صهیونیستی به داشتن سلاح‌های هسته‌ای اعتراف کرد و مهم‌تر از آن با تهدید مردم مظلوم و بی‌گناه غزه، ساده‌ترین اصول حقوق بین‌الملل و منشور سازمان ملل را به چالش کشید.

به گزارش مرور،  محمد اسلامی ، معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی بر ضرورت محکومیت جهانی اظهارات مقام‌های رژیم صهیونیستی به تهدید استفاده از سلاح‌های هسته‌ای در غزه تاکید کرد.

وی درباره اظهارات وزیر رژیم صهیونیستی در رابطه با تهدید استفاده از سلاح هسته‌ای علیه مردم بی‌گناه غزه، اظهار کرد: بار دیگر یک مقام رژیم صهیونیستی بر داشتن سلاح‌های هسته‌ای اعتراف کرد و مهم‌تر از آن با تهدیشد مردم مظلوم و بی‌گناه غزه، ساده‌ترین اصول حقوق بین‌الملل و منشور سازمان ملل را به چالش کشید.

اسلامی تصریح کرد: هرچند برخی دولت‌ها این اقدام را تقبیح و محکوم کرده‌اند، اما زمان آن فرا رسیده که سازمان‌های بین‌المللی به‌ویژه سازمان ملل در برابر این گستاخی که تهدیدی جدی علیه صلح و امنیت بین‌المللی است، سکوت خود را بشکنند و در برابر آن تصمیمات جدی اتخاذ کنند.

به گزارش ایرنا، رئیس سازمان انرژی اتمی تاکید کرد: آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، به‌ویژه مدیرکل، نیز به خاطر ماهیت ساختاری و وظایفی که در چارچوب عدم اشاعه و خلع سلاح هسته‌ای به‌ویژه ایجاد خاورمیانه عاری از سلاح‌های هسته‌ای بر عهده دارد، لازم است رویکردی مستقل و مجدانه در این زمینه اتخاذ کرده و ضمن محکومیت این تهدیدات مخرب و مغایر با اصول و اهداف منشور سازمان ملل، پیامد‌های ناشی از تهدید به استفاده از سلاح‌های هسته‌ای توسط این رژیم جعلی را اعلام و به شورای امنیت سازمان ملل متحد گزارش کند.

«آمیچای الیاهو»، وزیر کابینه نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی چند روز پیش استفاده از بمب اتم علیه غزه را یک گزینه محتمل خوانده بود؛ این اظهارات با محکومیت بین‌المللی گسترده مواجه شده بود.