احمد وحیدی درباره حادثه کمپ لنگرود گفت: با پیگیری فراجا فرد متهم دستگیر و مشخص شد شروع آتش‌سوزی با دخالت او بوده است.

به گزارش مرور نیوز،  احمد وحیدی ، وزیر کشور در حاشیه بازدید از ستاد انتخابات کشور در جمع خبرنگاران پیرامون حادثه آتش‌سوزی در کمپ ترک اعتیادی در لنگرود که منجر به کشته شدن ۳۵ نفر شد، بیان کرد: بر اساس شواهدی که در صحنه بود دو احتمال وجود داشت؛ یک احتمال اینکه این حادثه در اثر سهل‌انگاری رخ داده و دیگری اینکه از بیرون صحنه کسی آمده و به‌ طور عمدی این حادثه را رقم زده باشد.

وی افزود: با تلاش فراجا هر دو فرضیه دنبال شد و بررسی آثار به‌ جا مانده از حادثه می‌توانست نشان دهد یک جسم از خارج به مجموعه وارد شده تا آتش‌سوزی رخ دهد. با پیگیری فراجا فرد متهم دستگیر و اعترافاتی داشته و مشخص شد شروع آتش‌سوزی با دخالت فرد مذکور بوده که سابقه اعتیاد داشته و در همین کمپ سابقه بستری داشته است.

وحیدی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا عمدی بودن حادثه قطعی است؟ بیان کرد: بله، اینکه فردی از بیرون وارد مجموعه شده و مواد اشتغالزا را ریخته و موجب آتش‌سوزی شده از نظر فراجا و دستگاه‌های اطلاعاتی قطعی شده است.

وی در پاسخ به این سوال که فرد متهم چه انگیزه‌ای داشته است؟ عنوان کرد: فعلا اختلاف با مسئولین مرکز که بخش خصوصی بوده، اعلام شده که البته باید مراحل تکمیلی در قوه قضاییه طی شود.