روایت رهبر معظم انقلاب از روند پیشرفت صنعت موشکی جمهوری اسلامی ایران است به مناسبت سالگرد شهادت شهید حسن طهرانی‌مقدم قابل توجه است.

به گزارش مرور نیوز، 12 سال پیش در 21 آبان ماه سال 1390 بود و ساعت بیست و چند دقیقه از یک بعدازظهر می‌گذشت که تهران و حومه تهران با صدای مهیبی لرزید. لرزش انفجار در بیشتر شهرهای استان‌های تهران و البرز مانند تهران، شهریار، شهرقدس، نسیم‌شهر کرج، پرندک، اشتهارد، ملارد، ماهدشت و بخش‌هایی از ساوه در استان مرکزی احساس شد. مرکز صدا متعلق به انفجاری در حوالی کرج و ملارد بود. طولی نکشید که در همه‌جا این خبر پخش شد: سردار حسن طهرانی مقدم رئیس سازمان خودکفایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به‌همراه چند تن از پاسداران در پادگان شهید مدرس و بر اثر انفجار زاغه مهمات به شهادت رسیدند.

حسن طهرانی مقدم 6 آبان 1338 در محله سرچشمه تهران متولد شد. در 21سالگی و در ابتدای شکل‌گیری رسمی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، در اطلاعات منطقه 3 سپاه شمال، مشغول به فعالیت شد. در پاییز 1360 طرح ساماندهی آتش پشتیبانی (خمپاره‌اندازها) را به‌صورت سنجیده و مدون تقدیم حسن باقری کرد. آبان سال 1362 مأموریت راه‌اندازی و سازماندهی "فرماندهی موشکی زمین به زمین سپاه" به طهرانی مقدم محول شد و به این ترتیب 21 اسفندماه 1363 اولین موشک ایران به کرکوک شلیک شد. پس از صدور فرمان تاریخی امام(ره) مبنی بر تشکیل نیروهای سه‌گانه سپاه پاسداران،‌ شهید مقدم در سال 1364 به سِمت فرماندهی موشکی نیروی هوایی سپاه منصوب شد. عمده کارهای تحقیقاتی ساخت موشک «شهاب3» را شهید مقدم انجام داده بود. او در اول مهر سال 84 به‌عنوان جانشین سردار علی زاهدی در نیروی هوایی سپاه پاسداران منصوب شد. در 25 آذرماه سال 85 به‌عنوان مشاور فرمانده‌کل سپاه در امور موشکی و رئیس سازمان خودکفایی سپاه انتخاب شد.

شهید حسن طهرانی مقدم، پدر موشکی ایران کسی که مقام معظم رهبری 25 سال او را از نزدیک می شناختند و در جریان پروژه های عظیم او برای اقتدار ایران اسلامی بودند. وقتی طهرانی مقدم به شهادت رسید، رهبر معظم انقلاب فرمودند یکی از عزیزترین کسانم را از دست دادم.

شهید طهرانی مقدم در سکوت و گمنامی مشهورترین و پرسرو صداترین قدرت بازدارندگی را برای جمهوری اسلامی و گروه های مقاومت رقم زد که بارها با اسرائیل مواجه می شوند. او فقط آرزوی نابودی اسرائیل را نداشت بلکه برای تحقق آن تلاش بسیاری کرده بود.

نماهنگ «به اذن خدا» روایت رهبر انقلاب از روند پیشرفت صنعت موشکی جمهوری اسلامی ایران است که به مناسبت سالگرد شهادت شهید حسن طهرانی‌مقدم توسط پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری منتشر شده است.