وزیر کشور گفت: دستگیری عوامل حمله تروریستی راسک به صورت جدی در حال پیگیری است.

به گزارش مرور نیوز، احمد وحیدی وزیر کشور در جمع خبرنگاران درباره حمله تروریستی راسک و دستگیری عوامل این عملیات تروریستی گفت: این موضوع به عنوان یک کار جدی در منطقه در حال تعقیب است و به محض آنکه اطلاعات جدیدی به دست آید، به استحضار مردم می‌رسانیم.

وزیر کشور اظهار کرد: در جلسه امروز با استانداران چند نکته مهم را مطرح کردیم؛ اولین موضوع درباره مسائل فرهنگی بود و پس از آن درخصوص انتخابات و موضوعات اقتصادی صحبت‌هایی شد.

وزیر کشور گفت: موضوعات فرهنگی و فعال شدن هر چه بیشتر شورای فرهنگ عمومی در استان‌ها و شکل قرارگاهی آنها مورد بحث قرار گرفت و نقطه نظرات منعکس شد.

وی ادامه داد: در بحث انتخابات، بیشترین موضوع درباره مشارکت بود که مورد گفتگو قرار گرفت. درباره مسائل اجرایی بحث‌هایی شد و موضوع سوم هم درباره مسائل اقتصادی بود که با حضور مخبر معاون اول رئیس جمهور  و مسئولین بانک مرکزی صحبت‌هایی شد. 

وحیدی بیان کرد:  یکی از مسائل مهم دولت و شعار ما، رشد تولید و مهار تورم است. حول این مسئله صحبتهایی توسط استانداران انجام شد و پیشنهادات مختلفی در ارتباط با مسائل مربوط به تامین مالی مطرح شد. 

وزیر کشور اظهار کرد: موضوع راه اندازی واحد‌های راکد همچنان به عنوان سیاست مهم دولت مورد بحث قرار گرفت. درباره تامین کالا‌های اساسی مردم صحبت‌هایی شد و کار‌هایی که باید در سطح ملی و استانی صورت گیرد و نتیجه این موضوعات در جهت توسعه و پیشرفت عملی شود. برای این توسعه و پیشرفت پروژه‌هایی که وجود دارد باید با فوریت بیشتری تامین مالی شوند.

وزیر کشور گفت: بانک مرکزی قبول کرده که بعضی از پروژه‌ها را سریع‌تر تامین مالی کند و همچنین از روش‌های جدید تامین مالی استفاده کند.