فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: او صحابی اسطوره جاودان و فراموش‌نشدنی اسلام و ایران، سپهبد پاسدار قاسم سلیمانی بود. همچنین او در ۴۵ سال زندگی جهادی خود هرگز میدان جهاد را ترک نکرد و لباس جهادی را از تن در نیاورد.

به گزارش مرو نیوز،  سردار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ، صبح امروز پنجشنبه در مراسم تشییع پیکر شهید سید رضی موسوی، اظهار داشت: شهید موسوی در دفاع از نوامیس مسلمین، حیثیت و امنیت یک امت در سخت ترین شرایط و خطیر ترین موقعیت ها مانند کوهی از آرامش ایستاد.

وی افزود: او صحابی اسطوره جاودان و فراموش‌نشدنی اسلام و ایران، سپهبد پاسدار قاسم سلیمانی بود. همچنین او در 45 سال زندگی جهادی خود هرگز میدان جهاد را ترک نکرد و لباس جهادی را از تن در نیاورد.


فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: او می‌دانست که نباید دشمنان اسلام در عمق سرزمین مسلمانان حضور داشته باشند.

سلامی با بیان اینکه شهید سیدرضی اهل وفا، صادق و صاحب قلب مطمئنه بود، افزود: نشانه کامل حیا و نجابت مردانه در سیمای پرصلابت و استوار او همواره وجود داشت‌ . او در سخت‌ترین بمباران های جبهه مقاومت راه و ستون محوری بود.

وی ادامه داد: آنچه امروز به عنوان بخش مهمی از سازه قدرتمند مسلمانان در لبنان، سوریه و فلسطین وجود دارد بی شک حاصل مجاهدت های این مجاهد ملکوتی است؛‌ او در طول این 33 سال زیارت امام حسین و امام علی (ع) و شهدای کربلا را انجام نداده بود تا دیروز که با جسم قطعه قطعه شده درست شبیه به اصحاب امام حسین در روز عاشورا موفق شد حرم حضرت عباس و امام حسین را با پیکر خونین زیارت کند.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه او بعد از شهادت حاج قاسم ماند و سردار قاآنی را همراهی کرد، بیان داشت: دشمن او را شاید بهتر از ما می شناخت چرا که ضربات سهمگینی از او خورده بود و نقش او در بنای عظیم زنجیره قدرت در جبهه مقاومت داشته است.

سلامی تصریح کرد: نهضت عظیم فلسطین که دشمن را آن روز در ناامیدی و یاس فروبرده محصول مجاهدت مردانی است که بی نام و نشان هستند و فراوان اند از این دست مردان بی ادعا که دربرابر دشمنان بایستند تا مسلمانان امنیت آرامش و عزت داشته باشند.‌

فرمانده کل سپاه تاکید کرد: مگر می توان 33 سال بودن یک انسان در قلب مخاطرات را برشماری کرد‌. امروز در جوار رحمت الهی مأوا گزیده است و این توفیق را داشت تا رهبر بزرگ و جانباز انقلاب اسلامی بر پیکرش نماز اقامه کنند. امروز جبهه مقاومت در حال میوه چینی از نهالهایی است که قاسم ها و سیدرضی ها برای ما به ارمغان آورند.


وی افزود: عملیات طوفان الاقصی کاملا فلسطینی بود که توسط خود فلسطینی طراحی و اجرا شد و هیچ گروهی غیرفلسطینی در ایجاد این طوفان عظیم دخالتی نداشت. طوفان الاقصی مستقل از حرکت ما برای انتقام حاج قاسم است؛ انتقام حاج قاسم در فضای مخصوص به خود صورت خواهد گرفت و در آنجا ما با عاملان و آمران شهادت حاج قاسم و ابومهدی المهندس روبرو هستیم.

سلامی تاکید کرد: طوفان الاقصی نتیجه کشتارهای کفرقاسم دیریاسین و ترورهای ارتش سری هاگانا بود و همچنین  محصول کشتار فلسطینیان در صبرا و شتیلا بود. محصول همه اشغالگری ها و اهانت هایی بود که رژیم صهیونیستی به مسجد الاقصی می کرد. حملاتی که شبانه به خانه مردم در کرانه باختری انجام می‌داد و شکفتن بغضی 75 ساله بود.

وی افزود: ما در عمل خود صادقیم، ما یک نظام رسمی و مقتدریم؛ وقتی هواپیما بدون سرنشین آمریکا را زدیم، گفتیم. وقتی تفنگدارانشان را دستگیر کردیم نشان دادیم، وقتی به عین الاسد حمله کردیم گفتیم، وقتی در اربیل خانه و لانه صهیونیست‌ها را منهدم‌کردیم، گفتیم. ما هر عملی انجام دهیم می‌گوئیم و نمی‌ترسیم.

فرمانده کل سپاه تصریح کرد: جبهه مقاومت اگرچه همه با هم اتصال اعتقادی دارند و هم آرمانند، در سطح راهبرد فصل مشترکهای قدرتمندی دارند اما هر رکن از جبهه مقاومت بر اساس هویت ملی خود هم عمل می‌کند. یک هویت مشترک وجود دارد به نام اسلام و جهان اسلام که این جبهه منفصل از لحاظ جغرافیایی را از لحاظ آرمانی و اعتقادی به هم متصل می‌کند اما انصار الله یک هویت یمنی دارد و در سطح عملیات، خود تصمیم می‌گیرد و به ما ربطی ندارد، او مستقل است و صاحب اراده و راهبرد و قدرت است.