معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور گفت: برگزاری میتینگ‌ها و کارناوالهای خیابانی طبق قانون تبلیغات انتخابات، ممنوع است اما تجمعات هواداران داوطلبان براساس ضوابط و مقررات مشخص شده هیچ مانعی ندارد.

به گزارش مرو نیوز، «سید مجید میراحمدی» با اشاره تمهیدات ستاد امنیت انتخابات برای برگزاری انتخابات یازدهم اسفند، گفت: برای برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری، یک ستاد اجرایی تشکیل شده که مسئولیت اجرای انتخابات را دارد و توسط معاون سیاسی وزارت کشور مدیریت می‌شود.

دبیر شورای امنیت کشور اضافه کرد: در کنار ستاد اجرایی، ستاد امنیت انتخابات هم تشکیل شده که زیر نظر معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور است. این دو ستاد، زیر نظر وزیر کشور، امنیت و اجرای انتخابات را راهبری ‌و مدیریت می‌کنند.

میراحمدی با اشاره به امنیت انتخابات، افزود: ما تاکنون بیش از ۱۲ جلسه ستاد امنیت انتخابات را با حضور فراجا، دستگاه‌های اطلاعاتی اعم از وزارت اطلاعات، اطلاعات سپاه، اطلاعات فراجا، دستگاه قضایی و سایر مجموعه‌هایی که در امر انتخابات مسئولیت دارند، از جمله ارتش جمهوری اسلامی که در پشتیبانی هوایی و ترابری هوایی کمک می‌کنند، برگزار کردیم.

رئیس ستاد امنیت انتخابات کشور ادامه داد: بیش از ۲۵۰ هزار نفر در سراسر کشور را سازماندهی کردیم. این افراد شامل نیروهای فراجا، سپاه و بسیج هستند. بخشی هم مربوط به پشتیبانی هوایی و ترابری هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران هستند. علاوه بر اینها، دستگاه‌های اطلاعاتی که مسئولیت اشراف اطلاعاتی در حوزه تهدیدات مربوط به امنیت انتخابات را بر عهده دارند.

میراحمدی تاکید کرد: هیچ نگرانی خاصی از بعد امنیتی نداریم و به فضل الهی انتخابات در یک فضای امن و سالم برگزار خواهد شد. البته در بعضی از ۲۸ شهرستان ما رقابت‌های قومی شدیدی وجود دارد که معمولا در این شهرستانها از زمان برگزاری انتخابات یا هنگام اعلام نتایج انتخابات با بی‌نظمی‌های شهری مواجه می‌شویم که جنبه امنیتی ندارد و بیشتر جنبه اعتراضی هواداران را دارد.

رئیس ستاد امنیت انتخابات کشور خاطرنشان کرد: برای چند شهرستان هم تمهیدات ویژه‌ای اتخاذ و اقدامات پیشگیرانه‌ای در نظر کرفته شده است. نامزدهای انتخاباتی هم توجیه شدند و اگر چنانچه تخلفی در این حوزه‌ها صورت بگیرد، طبق قانون انتخابات، این در سرنوشت نامزدهایی که تخلف کردند و موجب بی‌نظمی شدند، تاثیر خواهد داشت.

میراحمدی یادآور شد: برگزاری میتینگ‌ها و کارناوالهای خیابانی طبق قانون تبلیغات انتخابات، ممنوع است؛ اما تجمعات هواداران داوطلبان براساس ضوابط و مقررات مشخص شده هیچ مانعی ندارد.