امام جمعه تهران گفت: از خانواده بزرگ مردم ایران و پدر این خانواده رهبر معظم انقلاب اسلامی عذرخواهی می‌کنم.

به گزارش مرور نیوز، حجت الاسلام کاظم صدیقی امام جمعه موقت تهران در خطبه‌های این هفته نماز طی سخنانی اظهار داشت: از اینکه در این چند روز اخیر شبکه‌های مجازی که قتلگاه جوانان و مسلخ آبروها شده‌اند این طلبه و سرباز ناچیز امام زمان،  رهبری و مردم را بهانه قرار دادند و در اثر یک غفلت باعث شدند اینقدر مردم عزیز ما دلشان شکست و وقتی ما را می دیدند گریه می‌کردند ،‌ از اینکه باعث شدم این همه به شما هجمه شد عذر خواهی می‌کنم و از خانواده بزرگ مردم ایران و پدر این خانواده رهبر معظم انقلاب اسلامی عذرخواهی می‌کنم.

وی افزود: در این فضای تند برخاسته از بیرون همه دشمنان هم صف شدند اما نتوانستند هیچ اثری در اراده شما داشته باشند؛ لذا به دلیل این ایستادگی از همه شما تشکر می‌کنم. برای افرادی که از این طلبه که هیچ است و هیچ افتخاری جز سربازی امام امت ندارد، از آبروی خود مایه گذاشتند و از بنده دفاع  کردند دعا می‌کنم همیشه سرافزار باشند.

صدیقی ادامه داد: ماه مبارک‌ رمضان؛همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند؛ به معنای واقعی کلمه مبارک است؛ ماه رمضان موجب نزدیک شدن به اخلاق روحانی است؛ پذیرایی خداوند در این ماه این است که ابتدا انسان را با اخلاق ملائکه متخلق کند تا ما خواست خودمان را فدای خواست محبوب کنیم، وقتی این تمرین استمرار پیدا کند شما به یک عظم پولادینی دست پیدا می کنید که می توانید در مقابل همه وسوسه‌ها مقاومت کنید. نتیجه این روزه این است که امروز انسان مسلمان می‌تواند اراده خود را تقویت کند و مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل بگوید.

وی افزود: در نتیجه روزه انسان احساس اراده و اقتدار می‌کند که همه قدرتهای بزرگ را هیچ می‌بیند و در مقابل آنها می‌ایستد. مهمترین ارمغان ماه رمضان حاصل شدن اراده قوی در انسان است.

امام جمعه موقت تهران ادامه داد: یکی از نعماتی که خداوند در این ماه رمضان برما ارزانی داشت تقارن ماه رمضان با بهار طبیعت بود. اجتماع 100 هزار نفری در ورزشگاه آزادی که با ابتکار سردار حسن‌زاده و دستگاه‌های فرهنگی برگزار شد، یک نوآوری بود و جلوه عظمت و حماسه ملت ایران و یک جلوه شکوه‌مند از معنویت بود.

صدیقی اظهار داشت: اقداماتی مانند آزادسازی زندانیان، کمک‌های مومنانه وحضور میلیونی در شبهای قدر از نعمات خداوند بود. ابتکار سازمان اوقاف در پذیرایی افطار در بقع متبرکه و ابتکار شهرداری تهران در برگزاری افطاری ساده در تهران نشان‌دهنده این است که با سادگی هم ‌میتوان زندگی و جلوه‌های سازندگی و معنویت شما مردم خداباور در حالی است که تمام تبلیغات دشمن شما را هدف گرفته تا از این فضا دور بمانید.

وی ادامه داد: برگزاری 15 هزار جلسه خانگی قرآن با ابتکار شهرداری تهران هم جای شکرگذاری دارد. حضور مردم در نماز عید فطر خصوصا نماز عید فطر تهران که امام جماعت آن نائب امام زمان و انسانی خودساخته و مجاهد مانند آیت الله خامنه‌ای است، جزو افتخارات نظام است.
 

امام جمعه موقت تهران در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به موضوع فلسطین عنوان کرد: مسئله اول جهان اسلام مسئله فلسطین است که مردم غزه صبر وپایداری در اوج خودش را به نمایش گذاشتند. امروز بخش بزرگی از مردم غزه دچار گرسنگی و بی دارویی هستند و از جهات مختلف زیربار شدید ترین فشار‌های دشمن خون آشام هستند اما سنگر را ترک نمی کنند و حماس با قدرت این دشمن جعلی را زیر حملات راکتی خودش قرار می‌دهدو حزب الله با برنامه منظم اسرائیل را زیر آتش قرار داده و انصار الله هم شریان اقتصادی آنها را زیر فشار قرار داده است و لذا اسرائیل در تله‌ای که خودش برای خودش ایجاد کرده گیر کرده و هیچ راه فراری برای او نیست و در نهایت نابود خواهد شد.

صدیقی ادامه داد: علی رغم مقاومت و شجاعت حزب الله،‌ انصار الله و حشد العشبی دولت‌ها به وظایف خودشان عمل نمی کنند و آمریکا و اروپا همچنان اسرائیل را در این کشتارها کمک می‌کنند. دولتهای اسلامی هم برخلاف خواست ملت هایشان روابطشان  با اسرائیل را ترک نکردند که این خیانت به اسلام و کشورهای اسلامی است. اسرائیل مانند پشه ای است که خون را می‌مکد و اگر دستش به این دولتها برسد آنها را نیز دچار مشکل می‌کند.

وی درباره راهکارهای تحقق شعار سال گفت: از دولت محترم تقاضا داریم کمیته‌هایی را از اقشار مختلف و صاحبنظران اقتصادی تشکیل دهد تا بتوانند نحوه مشارکت مردم در اقتصاد را تعیین کنند و تسهیلات لازم برای حضور مردم در این عرصه را فراهم کنند. مردم در شرایط تورم و گرانی و بی ارزش شدن پول ملی قرار دارند. مردم نباید اینقدر خون جگر بخورند.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه بی حجابی قبول فرهنگ غربی است،‌ اظهار داشت: حجاب مسئله قرآنی و اسلامی است. زنان عفیف ما در هیچ دوره‌ای تن به بی حجابی ندادند و خودشان پرچمدار حجاب هستند؛ دولت و نیروهای مردمی باید در یک برنامه هماهنگ هم مسائل تربیتی و مسائل سلبی را تبیین کنند. بی حجابی قبول فرهنگ غرب است و گرنه در این چند دهه ما چالش حجاب نداشتیم و  مردم قانون مداری کردند. انشاالله در یک حرکت ملی این مشکل نیز حل می‌شود.