رئیس جمهور با بیان اینکه منزوی کردن زنان را قبول نداریم، گفت: ایران بیشترین تحصیل کرده زن در منطقه را دارد و همچنین دختران این کشور در عرصه ورزش افتخاراتی آفریدند که باعث بالا رفتن پرچم ایران شدند.

به گزارش مرور نیوز، سید ابراهیم رئیسی صبح امروز چهارشنبه در آیین گرامیداشت روز دختر و «جشن دختران آرمانی» که در مجموعه ۱۲ هزار نفری آزادی برگزار شد، ضمن تبریک ولادت حضرت فاطمه معصومه (س) و روز دختر، از همه برگزارکنندگان این مراسم قدردانی کرد و گفت: همه ما از صمیم قلب به وجود شما دختران ایران که مادران، همسران، معلمان، صاحبان اندیشه، آینده‌سازان فردا و سرمایه بزرگ خانواده، جامعه و کشور هستید، افتخار می‌کنیم.

رئیس جمهور با بیان اینکه خداوند فاطمه اطهر (س) را به پیامبر (ص) اعطا کرد تا بشریت دریابد که زن و مرد هر دو می‌توانند الگوی جامعه، تاریخ و انسانیت باشند، افزود: دختر هدیه خداست و شما هر کدام هدیه خدا برای ما و ایران هستید و ما به شما به عنوان هدایای گرانقدر پروردگار می‌بالیم.

 

به گزارش مرور نیوز، رئیسی با اشاره به اینکه ما نه نگاه مغرب زمین را قبول داریم که به زن و دختر نگاه ابزاری دارد و نه نگاه متحجرانه‌ای را که به دنبال حذف زن از عرصه اجتماعی، منزوی کردن زنان و دختران و محرومیت آنان از نقش‌آفرینی اجتماعی است، اظهار داشت: نگاه ما به زن همان نگاه رهبر معظم انقلاب اسلامی است که از نگاه عمیق اسلام عزیز به زن برآمده و زن را محور خانواده و دارای نقش و سهم موثر در عرصه اجتماع می‌داند.


رئیس جمهور به آمار دختران تحصیل‌کرده کشورمان که جزو بالاترین‌ها در منطقه و جهان است اشاره کرد و گفت: دیروز در مراسم قدردانی از مدال‌آوران ورزشی، تعداد قابل توجهی از دختران ورزشکار را دیدیم که با ایستادن بر سکو‌های قهرمانی جهانی برای کشور افتخارآفرینی کردند و از سوی دیگر تعداد بی‌شماری زن و دختر داریم که در عرصه‌های معلمی، استاد دانشگاهی، مخترع، مدیر و ... مشغول فعالیت هستند؛ دختران امروز آینده‌سازان فردای کشور هستند و لازم می‌دانم از مربیان و معلمان شما صمیمانه قدردانی کنم.

رئیسی خاطرنشان کرد: امروز فقط به شکل نمادین روز دختر نامگذاری شده و باید همه روز‌ها و هفته‌ها و ماه‌ها را روز دختران بدانیم و قدردان زنان و دختران باشیم، همچنان که پیامبر (ص)، امامان (علیهم السلام) و پیشوایان ما و شهدای عالی‌قدر ما اینگونه عمل کردند و باید ایشان را الگوی خود قرار دهیم.

رئیس جمهور با اظهار امیدواری نسبت به اینکه کشوری که به نام قرآن و دین و به نام حضرت فاطمه معصومه (س) تلاش کرده پرچم دین را برافرازد، بتواند در عرصه‌های مختلف پیشرفت کند و آینده را به دست شما دختران و جوانان ایران اسلامی پرافتخار رقم بزند، گفت: ما هم به عنوان دولت در خدمت شما هستیم و به خدمتگزاری به شما افتخار می‌کنیم.

رئیسی در پایان اظهار داشت: از همین جا روز دختر را به همه شما و به همه دختران ایران زمین تبریک می‌گویم و به اینجا آمدم تا بگویم دختر یعنی عاطفه، احساس، رحمت الهی، مایه افتخار و وجودی ذی‌قیمت و دوست‌داشتنی و با همه وجود می‌گویم که همه دختران ایران عزیز را دوست دارم.