در دیدار ابراهیم رحیم‌پور معاون آسیا، اقیانوسیه و مشترک المنافع وزارت امور خارجه با «ایگور مورگولوف» همتای روس، آخرین وضعیت همکاری‌ها و مناسبات دو کشور مورد رایزنی قرار گرفت.

به گزارش مرور نیوز، در دیدار ابراهیم رحیم‌پور معاون آسیا، اقیانوسیه و مشترک المنافع وزارت امور خارجه با «ایگور مورگولوف» همتای روس، آخرین وضعیت همکاری‌ها و مناسبات دو کشور مورد رایزنی قرار گرفت.

در این دیدار که مهدی سنایی سفیر ایران در روسیه نیز حضور داشت، دو طرف با ابراز رضایت از گسترش همه جانبه روابط در عرصه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی، منطقه‌ای و بین‌المللی، افزایش 80 درصدی حجم مبادلات تجاری را مثبت ارزیابی و بر تداوم این روند تاکید کردند.

برنامه‌ریزی سفرهای مقامات عالی و ارشد دو کشور طی ماه‌های پیش رو و اسنادی که در این سفرها به امضاء خواهد رسید نیز از دیگر محورهای این ملاقات بود.

همچنین دو طرف در این دیدار با خرسندی از نتایج مثبت مبارزه مشترک با تروریست‌ها در منطقه به ویژه در سوریه، این همکاری‌ها را مصداق عینی روابط عمیق و پایدار بین جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه دانستند و تمایل خود را نسبت به گسترش هر چه بیشتر مناسبات در عرصه مقابله با افراط گرایان و تروریست‌ها ابراز کردند.

معاون آسیا، اقیانوسیه و مشترک المنافع وزارت خارجه کشورمان که به منظور شرکت در نشست بین‌المللی راجع به افغانستان در مسکو به سر می برد، علاوه بر حضور در این نشست با دیگر مقامات روسیه نیز دیدار و گفت‌وگو خواهد کرد.