همزمان با ایام فاطمیه و دومین سالگرد شهادت سردار قاسم سلیمانی و یارانش، شبکه نمایش منتخبی از فیلم‌های با موضوع مبارزه و مقاومت در برابر استکبار را در بخش "صحنه گران" پخش خواهد کرد.

به گزارش مرور نیوز، همزمان با ایام فاطمیه و دومین سالگرد شهادت سردار قاسم سلیمانی و یارانش، شبکه نمایش منتخبی از فیلم‌های با موضوع مبارزه و مقاومت در برابر استکبار را در بخش "صحنه گران" پخش خواهد کرد.

براساس این گزارش، در بخش مرور آثار در ساعت ۲۱، فیلم‌های زیر، به ترتیب، در طول هفته پخش خواهند شد:

شنبه: "اسنودن":این فیلم به کارگردانی الیور استون، داستان زندگی ادوارد اسنودن افشاگر برنامه‌های جاسوسی آمریکا را روایت می‌کند.

یکشنبه: "بازمانده": ساخته ماندگار سیف الله داد، که به داستان روز‌های نخستین اشغال فلسطین توسط رژیم غاصب صهیونیستی می‌پردازد.

دوشنبه: "ایستاده در غبار": این فیلم داستان زندگی جاوید الاثر، حاج احمد متوسلیان است که توسط محمد حسین مهدویان ساخته شده است.

سه شنبه: "بادی که در مرغزار وزید": فیلمی در مورد نبرد استقلال طلبان ایرلند در برابر آزار و اذیت‌های متجاوزان انگلیسی ساخته کن لوچ.

چهارشنبه: "شنود": فیلمی محصول کشور ایتالیا که به جاسوسی سازمان یافته آمریکا در سراسر دنیا می‌پردازد.

پنجشنبه: "دشمن ملت": فیلمی با بازی ویل اسمیت و جین هکمن و ساخته تونی اسکات که جاسوسی دولت آمریکا از مردم کشورش را به نمایش می‌گذارد.

جمعه: "هندوستان آزاد": داستانی در مورد نبرد گروهی از مردم هندوستان در برابر نیرو‌های انگلستان با بازی آمیتا باچان و عامر خان.

هفته آینده، علاوه بر این بخش و پخش آثار فوق، هر روز در بخش فیلم‌های ایرانیِ ساعت ۱۳ به ترتیب از شنبه ۱۱ تا سه شنبه ۱۴ دی‌ماه، فیلم‌های: خانه پلاک ندارد، بهشت منتظر می‌ماند، تخت جمشید - سَرِ روزولت و عهدی بسته ام با تو پخش می‌شوند.

همچنین، فیلم "به وقت شام" به کارگردانی ابراهیم حاتمی کیا از سینمای ایران نیز در ساعت ۲۳ یکشنبه ۱۲ دیماه و در شب سالگرد شهادت سردار سلیمانی، از شبکه نمایش پخش خواهد شد.