مدیرکل دفتر نظارت بر عرضه و نمایش فیلم سازمان سینمایی گفت: فیلم سینمایی عنکبوت مقدس در خارج از کشور و با سرمایه‌ خارجی تولید شده است و ربطی به سازمان سینمایی ندارد.

به گزارش مرور نیوز، روح الله سهرابی مدیرکل دفتر نظارت بر عرضه و نمایش فیلم سازمان سینمایی در واکنش به شایعه ساخت فیلم سینمایی عنکبوت مقدس در ایران گفت: فیلم «عنکبوت مقدس» بدون هرگونه مجوز و هماهنگی با مسئولین سینمایی کشور اقدام به تهیه و تولید فیلم خود در خارج از کشور و با سرمایه خارجی کرده است.

عنکبوت مقدس، عنوان فیلم موهن ضد اسلام و ایران ستیزانه است که به تازگی در جشنواره کن به نمایش درآمد.

به گفته او، آنچه با موضوع قاتل زنجیره‌ای در داخل کشور تولید شد فیلم سینمایی عنکبوت است که چندی پیش در سینما‌ها اکران شد و رویکرد و مضمون و پیام فیلم هیچگونه تشابهی با فیلم موهن و غرض آلود عنکبوت مقدس ندارد.

مدیرکل دفتر نظارت بر عرضه و نمایش فیلم سازمان سینمایی با اشاره به جهت گیری‌های کاملا سیاسی و معنادار جشنواره‌ای مثل کن در قبال آثار فیلمسازان ایرانی، تاکید کرد خروجی فیلم عنکبوت مقدس بیش از هر چیز اسلام هراسی و ایران ستیزی است.

او در پایان صراحتا اعلام کرد که سازمان سینمایی بنابر وظیفه ذاتی خود قطعا با عوامل ایرانی این فیلم اعم از عوامل اصلی یا فرعی و کسانی که احتمالا به نوعی در تهیه و تولید آن نقشی داشته‌اند تصمیم گیری و برخورد خواهد نمود.

بیشتر بخوانید:

فرانسه نسبت به احساسات جریحه‌دار شده شیعیان پاسخگو باشد