نخستین گروه عوامل ستادی حج تمتع سال جاری از فرودگاه امام خمینی (ره) عازم مدینه منوره شدند تا امکانات لازم به منظور استقبال از زائران را فراهم سازند.

به گزارش مرور نیوز، نخستین گروه عوامل ستادی حج تمتع ۱۴۰۱ که قرار بود ۱۸ خردادماه عازم عربستان شوند، پس از تأخیر در صدور ویزا، ساعاتی قبل از فرودگاه امام خمینی (ره) تهران عازم مدینه منوره شدند.

این گروه ستادی با ظرفیت ۲۶۰ نفر با پرواز ایران ایر به مدینه منوره مشرف شدند تا قبل از ورود زائران کشورمان به سرزمین وحی، فضا را برای حضور آنها آماده سازند. البته پرواز گروه عوامل ستادی که ساعت ۲۱:۱۰ جمعه ۲۰ خرداد بود، با تأخیر انجام گرفت.

پیش از این، نخستین گروه تیم اجرایی حج تمتع چهارم خردادماه به منظور نهایی کردن قراردادهای حج تمتع و بررسی صدور ویزا و خدمات کنسولی زائران در ایام حج تمتع، از تهران به مکه مکرمه مشرف شده بودند. همچنین نخستین گروه زائران کشورمان یک‌شنبه ۲۲ خردادماه از فرودگاه امام خمینی (ره) به سرزمین وحی اعزام خواهد شد.

امسال ۳۹ هزار و ۶۳۵ نفر از کشورمان به حج تمتع مشرف می‌شوند که اعزام زائران از ۲۲ خردادماه به مدت ۲۲ روز ادامه دارد و عملیات حج تمتع با بازگشت زائران در هفتم مردادماه به پایان می‌رسد.