رئیس صداوسیما گفت: رسانه ملی در مسیر نمایش اهمیت نمازخوانی برای قشرهای مختلف جامعه تلاش می‌کند و از همه ظرفیت‌های داخلی و خارجی استفاده می‌کند.

به گزارش مرور نیوز، پیمان جبلی و جمعی از مسئولان رسانه ملی با حجت الاسلام و المسلمین محسن قرائتی و اعضای ستاد اقامه نماز دیدار کردند. آقای جبلی در این دیدار حجت الاسلام و المسلمین قرائتی را شخصیتی تأثیرگذار خواند و گفت: شما به تنهایی یک رسانه هستید و خدمات شما در عرصه نماز و تفسیر قرآن بی‌بدیل و شایسته بوده، وجودتان نعمتی برای صداوسیماست و بسیاری از جوانان پای درس‌های شما به قرآن علاقه‌مند شدند و با شنیدن نکات آموزنده از زبان شما با این کتاب الهی مأنوس شدند.

رئیس رسانه ملی در ادامه عنوان کرد: این جریان و شیوه تدریس در مکتب شما محدود مانده و قائم به شخصیت شماست و باید امیدوار بود که این نوع گفتمان دینی و قرآنی تکثیر شود. جبلی به فعالیت‌های رسانه ملی در زمینه ترویج فرهنگ قرآنی اشاره کرد و گفت: سازمان صداوسیما وظیفه خود می‌داند که مسیر آموزش و معلمی قرآن را ادامه دهد و هربار با شیوه‌ای نو و با استفاده از امکانات جدید این محتوا را در برنامه‌های رادیویی و تلویزیونی بگنجاند.

وی با اشاره به اختصاص میز تخصصی نماز در خبرگزاری صداوسیما بیان کرد: از نگاه شکلی همه حوزه‌های محتوایی به شکل هدفمند در مسیر ترویج تعالیم قرآنی پیش می‌روند و بسیاری از بخش‌های تولیدی از جمله بخش‌های خبری در مسیر اطلاع رسانی در حوزه قرآن گام برمی‌دارد که در این میان میز تخصصی نماز در خبرگزاری صداوسیما توانسته‌است نظر مخاطبان را جلب کند.

رئیس رسانه ملی همچنین به طراحی برنامه‌های مخاطب‌پسند در این خصوص تاکید و تصریح کرد: سازمان صداوسیما آماده است تا همه ظرفیت‌های داخلی و خارجی برای ترویج فرهنگ غنی قران و نماز استفاده کند.

 

نیاز به برنامه‌های موثر در حوزه نماز

حجت الاسلام والمسلمین قرائتی نیز در این دیدار با اشاره به اجلاس سراسری نماز گفت: این اجلاس سالیانه یک اذان سیاسی تبلیغاتی است و امسال تمرکز ما بر حضور فرهنگیان کشور و اعضای دانشگاه فرهنگیان است.

رئیس ستاد اقامه نماز گفت: با توجه به ضرورت ترویج فرهنگ تفسیر قرآن و ایجاد انگیزه برای اقشار مختلف مردم خصوصا نوجوانان و جوانان، تفسیر قرآن را به صورت مستمر در برنامه‌های رادیو و تلویزیون قرار دهید. وی با بیان اینکه باید موانع فراروی نهادینه شدن فرهنگ نماز در جامعه شناسایی و رفع شود، گفت: باید اهمیت نمازخوانی برای قشر‌های مختلف جامعه دوچندان کنید و با بیانی شیوا و شیرین این فریضه الهی را برای جوانان یادآوری کنید.

حجت الاسلام والمسلمین قرائتی تاکید کرد: نوجوانان و جوانان را به سمت تفسیر قرآن سوق دهید و با استفاده از تولیدات استانی تفسیر قرآن را در استان و شهرستان‌ها فعال کنید.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور بر بهره‌گیری از مفاهیم قرآن کریم تاکید کرد و خواستار تبیین و تفسیر این کتاب آسمانی در بین قشر نوجوان، جوان دانشگاهی شد و گفت: رسانه ملی باید با همکاری آحاد جامعه به ویژه خانواده‌ها برای تقویت آموزه‌های معنوی و ارزشی وظایف خود را انجام دهد.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور از دیگر برنامه‌های مهم که باید توسط رسانه ملی در سطح کشور مورد توجه ویژه قرار گیرد به اهمیت تفسیر قرآن اشاره کرد و گفت: در این ارتباط باید بیش از گذشته توسط برنامه‌سازان در کنار سایر تولیدات رسانه ملی مورد توجه قرار بگیرد.