دوربین های شبکه های سیما با استقرار در مسیر راه پیمایی ۲۲ بهمن، حضور گسترده مردم در این حماسه را منعکس می کنند.

به گزارش مرور نیوز، سیدرضى رییس مرکز تولید و فنى سیما گفت: به منظور ثبت حماسه باشکوه حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن، حدود ۳۰۰ تن از عوامل تولید و فنی سیما شامل تصویربردار، صدابردار، کارگردان، منشی صحنه، همکاران فنی و... در کنار مردم همیشه در صحنه کشورمان خواهند بود.

وى ادامه داد: همچنین ۶۰ دوربین واحد سیار، ۵ تک دوربین، یک پرتابل و ۴ دوربین اینترنتی (AVIWEST)، حماسه حضور در جشن بزرگ انقلاب؛ آوردگاه اقتدار و افتخار ملت بزرگ ایران را از شبکه‌های مختلف سیما پوشش می‌دهند.

سیدرضى با بیان اینکه تصویربرداری هوایی از طریق بالگرد، کواد کوپتر نیز از تمام مسیر راهپیمایی انجام خواهد شد، افزود: در طول مسیر راهپیمایی و میادین اصلی هم پایگاه (استیج) شبکه هاى سیما مستقر است تا از به صورت زنده در حضور مردم به اجراى برنامه بپردازد.

وی گفت: همچنین در تهران از میدان فردوسى تا میدان آزادى پوشش ویژه‌ای خواهیم داشت که از قاب شبکه‌ها به نمایش در می‌آید.

همچنین شایان گفتن است؛ شبکه‌های سیما به مناسبت چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در قالب ویژه برنامه هایى حضور مردم در سالروز جشن پیروزى انقلاب را به صورت زنده از تهران و استان‌ها و حتى روستاهاى کشور به تصویر می‌کشند.

شبکه یک سیما با ویژه برنامه «ایران عزیز» در روز ۲۲ بهمن از ساعت ۸ صبح تا ۱۴ با اجرای محمد رحمان نظام اسلامی، مهدی آقابیگی، اقبال واحدی، مجید یراق بافان و ندا ملکی در این روز همپای مردم ایران می‌شود.

مهمانان این برنامه از مجریان و شعارگویان در نماز جمعه در طول ۴۳ سال پیروزی انقلاب هستند. همچنین خوانندگانی، چون میلاد هارونی، محسن توسلی و علی نفری در این برنامه به اجرای ترانه می‌پردازند. پیش از آن، برنامه صبح بخیر ایران هم با حضور مسئولان و کارشناسان به آمادگى براى برپایى جشن انقلاب مى پردازد.

شبکه هاى دو و سه سیما نیز با ویژه برنامه‌ای از ساعت ۹ تا ۱۲ به صورت زنده راه پیمایی پرشکوه ۲۲ بهمن را پوشش می‌دهد.

دوربین‌های شبکه پنج از استیج این شبکه راه پیمایی ۲۲ بهمن را به تصویر می‌کشند. عوامل برنامه «رنگین کمان» و سایر مجریان شبکه پنج در خیابان آزادی به سمت انقلاب، نرسیده به یادگار امام جنب پایگاه مقداد حضور دارند و با مردم در این روز همراهی می‌کنند. این شبکه همچنین با شهرستان هاى استان تهران ارتباط زنده خواهد داشت.

دوربین‌های برنامه «منم بچه مسلمان» شبکه قرآن و معارف سیما نیز از ساعت ۹:۳۰ تا پایان مراسم با استقرار در خیابان آزادی تقاطع نواب مراسم بزرگ راه پیمایی روز ۲۲ بهمن و حضور باشکوه مردم را به تصویر می‌کشند.

حضور و گفتگو با قاریان، گروه‌های سرود و جمع خوانی قرآن کریم توسط نوجوانان از جمله بخش‌هایی است که در جایگاه شبکه قرآن و معارف سیما در مسیر راه پیمایی ۲۲ بهمن تدارک دیده شده است.

«مدرسه همت» شبکه افق در راه پیمایی ۲۲ بهمن مهمان خانه مخاطبین خواهد شد.

این برنامه از ساعت ۹ تا ۱۲ به صورت زنده بر آنتن شبکه افق سیما نقش می‌بندد.

«مدرسه همت» در ویژه برنامه اختصاصی خود برای راهپیمایی ۲۲ بهمن به پوشش زنده میدان ولیعصر (عج) می‌پردازد.

از دیگر بخش‌های این ویژه برنامه می‌توان به گزارش از میدان ولیعصر (عج) تا میدان آزادی همراه با پوشش حضور دانش‌آموزان و نوجوانان اشاره کرد.

برنامه «مثبت سلامت» شبکه سلامت نیز به صورت زنده حضور مردم در راه پیمایی ۲۲ بهمن را پوشش می‌دهند.

دوربین‌های برنامه «نورا» شبکه امید به صورت زنده از حوالى میدان انقلاب حضور پر شور مردم را انعکاس می‌دهد.

دوربین‌های برنامه «شکوفه باران» شبکه جام جم در یکى دیگر از تقاطع هاى مهم این مسیر حضور با دعوت از مهمانانی از ساعت ۹:۳۰ تا پایان مراسم همراه مخاطبان خود خواهد بود.

شبکه ورزش سیما نیز در این روز قصد دارد با پوشش زنده این مراسم باشکوه و حضور قهرمانان و ورزشکاران دلاور ایران اسلامی گوشه‌ای از حضور وحدت آمیز اقشار مختلف مردم را به تصویر بکشد.

از ساعت ۱۱ تا ۱۲، این ویژه برنامه با حضور چهره‌های شاخص ورزش کشور به صورت زنده از شبکه ورزش پخش خواهد شد.

برنامه صبحگاهی سلام تهران به مناسبت چهل و چهارمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران شنبه۲۲ بهمن از ساعت ۹ صبح روی آنتن شبکه پنج سیما می رود.