مصوبه انجمن عکاسان سینما در خصوص تعیین حداقل دستمزد سال ۱۴۰۲ اعلام شد.

به گزارش مرور نیوز به نقل از روابط عمومی انجمن صنفی عکاسان سینما، بر اساس اعلام محمد مهدی دل خواسته (سخنگوی انجمن صنفی عکاسان سینما)، مصوبه هیئت مدیره انجمن صنفی عکاسان سینما در خصوص تعیین حداقل دستمزد ماهیانه «عکاسان سینما» (کار _ هنر تخصصی) در سال ۱۴۰۲ به شرح زیر برای اعضای صنف اعلام می‌شود:

بسیاری از مشاغل و عوامل پشت صحنه سینما بابت تجهیزات خود اجاره بهای جداگانه دریافت می‌کنند و یا تجهیزات و وسایل مورد نیازشان را پروژه مربوطه به رایگان در اختیارشان قرار می‌دهد که با یک محاسبه سرانگشتی نیمی از دستمزد عکاسان صرفا قیمت اجاره تجهیزات است. 

حال با توجه به در اختیار داشتن تجهیزات گران‌قیمت عکاسی فیلم مانند دوربین‌ها، لنزها، وسایل نورپردازی، لپ‌تاپ و تبلت جهت ویرایش عکس و ... توسط عکاسان بدون در نظر گرفتن اجاره بهای آن و با در نظر گرفتن شاغل بودن عکاسان سینما به شکل شاغلین فصلی، متوسط برای کمتر از یک فصل یا نهایتا دو فصل در یک سال کاری و نداشتن شغل و کسب درآمد و امرار معاش از طرق دیگر، حداقل یا کف دستمزد برای عکاسان سینما صرفا جهت عکاسی فیلم و سریال (صحنه و پشت صحنه فیلم) ماهیانه مبلغ ۵۰ میلیون تومان برای فیلم‌های سینمایی یا سریال‌های تلویزیونی درجه الف و سریال‌های نمایش خانگی اعلام می‌شود.

بدیهی است با توجه به شرایط و سختی هر پروژه، سوابق و مهارت عکاس طبق توافق طرفین این مبلغ می تواند به هر اندازه افزایش پیدا کند. همچنین به همکاران عزیز و اعضای انجمن توصیه می‌گردد از عکاسی به شکل جلسه‌ای خودداری کنند و این رویه همیشگی (ماهیانه) از ابتدای تولید فیلم در ایران، همانند همه عوامل دیگر فیلم را لطفا مخدوش ننمایند.