همزمان به مناسبت فرارسیدن ایام محرم الحرام و توقف اکران فیلم‌های کمدی، «کت چرمی» در ژانر اجتماعی صدر نشین گیشه شد.

به گزارش مرور نیوز، سینمای ایران در هفته‌ای که گذشت در مجموع میزبان ۴۲ هزار مخاطب بود که توانست یک میلیارد و ۵۴۲ میلیون و ۴۷۰ هزار فروش داشته باشد؛ این آمار روند شدید نزولی شدن مخاطبان سینما و فروش بلیط فیلم‌ها را نشان می‌دهد. 

حال باید تامل کرد که به مناسبت فرا رسیدن ایام شهادت اباعبدالله الحسین (ع) و توقف اکران فیلم‌های کمدی، این آمار به چه میزان آسیب‌زا است و آیا عمده علاقه مخاطبان سینما ژانر کمدی است؟

فیلم سینمایی «کت چرمی» کاری از حسین میرزامحمدی که از  ۱۷ خرداد روی پرده سینما‌ها رفته است با فروش ۲۸ هزار بلیط به ارزش ۵۵۷ میلیون تومان صدر نشین جدول فروش سینما‌ها شده است.

«کت چرمی» در چهل و یکمین جشنواره فیلم فجر به اکران در امد و از جهت متفاوت بودن موضوع خود توانست جوایز متععدی را در این جشنواره کسب کند. این فیلم روایتگر داستان تلخ خرید و فروش مواد است.

فیلم سینمایی «سه کام حبس» به کارگردانی سامان سالور که از ۲۸ فروردین وارد چرخه اکران سینما‌ها شد، این هفته توانست با فروش ۶ هزار بلیط سینما، ۲۶۹ میلیون تومان فروش داشته باشد و در رتبه دوم جدول فروش سینما‌ها قرار گیرد.

فیلم سینمایی «شهرک» به کارگردانی علی حضرتی است که از ۱۴ تیرماه اکران خود را آغاز کرد و این هفته با فروش ۵ هزار قطعه بلیط به ارزش ۱۹۵ میلیون تومان توانست در رتبه سوم جدول فروش سینما‌ها قرار گیرد.

فیلم سینمایی «مصلحت» به کارگردانی حسین دارابی که پس از سه سال وقفه اکران، از  ۱۷ خرداد روی پرده سینما‌ها رفته است با فروش ۵ هزار بلیط به ارزش ۱۶۲ میلیون تومان در رتبه چهارم فروش گیشه قرار دارد. 

این فیلم سینمایی پس از سه سال رفع توقیف شد و در ابتدای اکران خود سر و صدای بسیاری از جهت نحوه تبلیغات خود ایجاد کرد، اما در نتیجه توانست اکران نسبتا موفقی داشته باشد و در چند هفته صدر نشین گیشه سینما شود‌

«نگهبان شب» کاری از رضا میرکریمی است که از ۱۷ خرداد ماه روی پرده سینما‌های سراسر کشور رفت و با فروش ۳ هزار قطعه بلیط به ارزش ۱۳۵ میلیون تومان در رتبه پنجم جدول فروش سینما‌ها قرار گرفت.