جانی دپ فیلمبرداری«مودی» را با بازیگری آل پاچینو در مجارستان آغاز کرد.

به گزارش مرور نیوز، ورایتی گزارش داد: جانی دپ پس از نمایش «ژان دوباری» در جشنواره فیلم کن، تولید فیلم «مودی» را آغاز کرد. این اولین تلاش کارگردانی وی در ۲۵ سال گذشته است.

این فیلم درباره زندگی آمادئو مودیلیانی هنرمند ایتالیایی است و برای بازی در آن ریکاردو اسکامارسیو (بازیگر فصل دوم «جان ویک»)، لویزا رانیری (بازیگر «دست خدا») و پیر نینی (بازیگر «ایو سن لوران») به آل پاچینو خواهند پیوست.

«مودی» با اقتباس از نمایشنامه‌ای از دنیس مک‌اینتایر نوشته شده و داستان نقاش معروف ایتالیایی را تصویر می‌کند که سال ۱۹۱۶ را در پاریس در حالی به پایان می‌رساند که ۴۸ ساعت در خیابان‌ها و کافه‌های پاریس جنگ‌زده از دست پلیس فرار می‌کرد.

دپ به عنوان کارگردان اولین بار برای فیلم «شجاع» در سال ۱۹۹۷ با بازی مارلون براندو شناخته شد. آن فیلم در کن با نقد‌های منفی روبه‌رو شد و در نهایت دپ تصمیم گرفت فیلمش را چه در سینما‌ها و چه در رسانه‌های خانگی آمریکا اکران نکند.

پاچینو آخرین بار سال ۲۰۲۱ در «خانه گوچی» دیده شد. فیلم بعدی او فیلمی به کارگردانی مایکل کیتون با عنوان «ناکس می‌رود» است. او همچنین اوایل تابستان به کارگردانی تیلور هاکفورد در فیلم «بو کشیدن» نقش‌آفرینی کرد و با مورگان فریمن و هلن میرن جلوی دوربین رفت. این ۲ پیش از این در سال ۱۹۹۷ در فیلم «وکیل مدافع شیطان» همکاری کرده بودند.

با بازگشت دپ به صحنه فیلمسازی، به نظر می‌رسد او مشتاق است که در تولیدات اروپایی فعالیت کند. فیلم «ژان دو باری» او به کارگردانی می‌وین هفته آینده اکران می‌شود.