تصویربرداری مرحله جدید سریال «سلمان فارسی» که از نیمه مرداد شروع شده به کارگردانی داوود میرباقری این روزها در شهرک غزالی ادامه دارد و پیش ‌بینی‌ می‌شود ساخت فصل ایران این اثر حدود ۲ سال به طول بیانجامد.

به گزارش مرور نیوز، تصویربرداری مرحله جدید سریال « سلمان فارسی » از نیمه مرداد شروع شده و به کارگردانی داوود میرباقری و هنرمندی بازیگرانی چون علیرضا شجاع‌نوری، فرهاد اصلانی، محمدرضا هدایتی، بهناز توکلی و مجموعه‌ای از هنروران این روزها در شهرک غزالی ادامه دارد و عوامل در حال ساخت فصل ایران این سریال هستند.

کاروان‌سرای مرمر یکی از لوکیشن‌های ایران باستان است که بخشی از تصویربرداری سریال در آنجا انجام می‌شود. فصل ایران باستان یکی از مهم‌ترین فصل‌های سریال «سلمان فارسی» است و برای نخستین بار این دوره از تاریخ به تصویر کشیده می‌شود.

لوکیشن‌های این فصل با مواد ماندگاری ساخته می‌شود تا بعدها در سریال‌های دیگر هم بتوان از این لوکیشن‌ها بهره گرفت.

پیمان جبلی، رئیس صداوسیما پیش از این درباره این فصل از سریال گفته بود: «برای نخستین بار در تاریخ تلویزیون و سینما، نمایی از ایران باستان به تصویر کشیده می‌شود و ساخت و ساز بسیار خوبی که انجام شده است، دستاورد بزرگ مجموعه «سلمان فارسی» به حساب می‌آید.دکورهای مربوط به ایران باستان جالب توجه است. دومین نکته پراهمیت اینکه فصل ایران سخت‌ترین مرحله تولید این سریال است. مجموعه‌ای از هنروران و بازیگران حرفه‌ای و مسلط به کار در این فصل حضور دارند و تنها در برداشت امروز، نزدیک به ۶۰۰ هنرور و بازیگر مشغول کار بودند که کار بسیار سنگینی است».

طبق برنامه‌ریزی، فصل ایران حدود ۲ سال به طول می‌انجامد. پیش‌تولید فصل بعدی که حجاز است نیز از مدتی پیش آغاز شده است.

بازیگرانی همچون علیرضا شجاع‌نوری، فرهاد اصلانی،داریوش فرهنگ، محمدرضا هدایتی، احترام برومند، رامونا شاه، علی دهکردی، مرحوم چنگیز جلیلوند، مرحوم اکبر احمدی، مهدی فقیه، محمدجواد جعفرپور، علیرضا مهران و چند بازیگر خارجی (از کشورهای تونس، ارمنستان، مراکش، یونان و...) و حدود ۱۵۰۰ بازیگر تئاتری و بومی جلوی دوربین این سریال رفته‌اند.

سریال «سلمان فارسی» به نویسندگی و کارگردانی داوود میرباقری و تهیه‌کنندگی حسین طاهری به زندگی و زمانه یار ایرانی پیامبر اکرم(ص) در ۳ فصل ایران ساسانی، بیزانس و حجاز صدر اسلام می‌پردازد. فیلمبرداری این سریال از اواخر آذر ۱۳۹۸ آغاز شده است.