سحاب به‌عنوان شبکه تازه‌تأسیس صداوسیما قرار است با ۲۴ سرویس زبانی در جهت ایجاد تصویر ذهنی صحیح و واقعی از ایران در اذهان مردم دنیا قدم بردارد.

به گزارش مرور نیوز، شبکه سحاب گام جدیدی در برون‌مرزی صداوسیما به‌شمار می‌رود که در جهت ایجاد تصویر ذهنی صحیح و واقعی از ایران در اذهان مردم دنیاست.

در توضیحات تکمیلی راجع به ماهیت و مأموریت این شبکه آمده است: توجه به فضای مجازی و ظرفیت روایت‌سازی در آن در قالب‌های مختلف در اولویت این شبکه قرار دارد و تلاش می‌شود خرده‌پروژه‌ها و کلان‌پروژه‌های رسانه‌ای براساس اولویت‌های سیاستی در 24 سرویس زبانی موجود در این شبکه به‌فراخور، تعریف شود و به مرحله اجرا برسد.

محوریت محتوایی در این شبکه، روایت ایران در حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی، معرفتی، اندیشه‌ای، تاریخی، سیاسی، اقتصادی و حوزه پیشرفت است و حول آن مسائل منطقه و جهان نیز مورد توجه قرار دارد.

فرم ارائه محتوا در این شبکه نیز بر پایه فرم‌های متناسب و مرسوم وب و شبکه‌های اجتماعی است و در برخی زبان‌های دارای اولویت به‌سمت تلویزیون‌های اینترنتی و در برخی زبان‌ها نیز رادیوهای آنلاین یا رادیوهای فرکانسی در دستور کار این شبکه قرار خواهد داشت.

حسین شیخیان به‌عنوان مدیر شبکه تازه‌تأسیس «سحاب» انتخاب شده است.

او  مشاور امور بین‌الملل معاون برون‌مرزی و سرپرست اداره‌کل آسیای میانه و قفقاز معاونت برون‌مرزی  و پیش از این مدیر کارگروه مطالعات تبلیغ بین‌الملل پژوهشکده سازمان تبلیغات اسلامی بوده و مدیریت رسانه‌های مجازی اتحادیه رادیوتلویزیون‌های اسلامی در مناطق شبه‌قاره هند و شرق آسیا و جنوب شرق آسیا را نیز عهده‌دار بوده است.

همچنین راه‌اندازی و هدایت مجموعه‌های مستقل فرهنگی و رسانه‌ای مختلف در عرصه بین‌الملل طی سال‌های 1390 تاکنون و نویسندگی و کارگردانی و تهیه‌کنندگی مستندهای پژوهشی و تلویزیونی را در کارنامه دارد.