وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: در اولین روز فروردین۱۴۰۳ نمایشگاه بین المللی قرآن آغاز بکار خواهد کرد و همه تمهیدات فراهم شده که این نمایشگاه به بهترین نحو و با حضور همه اقشار مردمی برگزار شود.

به گزارش مرور نیوز، « مهدی اسماعیلی » وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران با اشاره به برگزاری نمایشگاه قرآن در ماه مبارک رمضان تصریح کرد: در اولین روز فروردین۱۴۰۳ نمایشگاه بین المللی قرآن آغاز بکار خواهد کرد و همه تمهیدات فراهم شده که این نمایشگاه به بهترین نحو و با حضور همه اقشار مردمی برگزار شود.

وی در همین راستا ادامه داد: بخش های جانبی در نمایشگاه برای حفظ سوره های کوچک برای خردسالان آماده سازی شده است و یک پویش میلیونی برای آن راه اندازی خواهد شد. تلاش می‌کنیم در تمامی استان ها در طول ماه مبارک رمضان این نمایشگاه را داشته باشیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه سند موسیقی از سوی رئیس جمهور ابلاغ شد، خاطر نشان کرد: اتفاق بسیار مبارکی برای حوزه هنر است. ۴۵ سال بود که این حوزه قانون بالادستی نداشت، سند به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی رسیده و سند بسیار مترقی است و الان منتشر کرده‌ایم و در معرض استفاده همه عزیزان قرار دادیم.

اسماعیلی گفت: بنیاد پونمایی رسما دیروز ابلاغ شد و این بنیاد زیر نظر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تشکیل خواهد یافت و همچنین شهر جهانی صنایع خلاق فرهنگی نیز اتفاق مبارک در موضوع صنایع خلاق است که با همکاری جهاد دانشگاهی و معاونت علمی و فناوری این کار بزرگ جلو خواهد رفت.

وی درباره کنسرت علیرضا قربانی در اصفهان بیان کرد: در ابتدا از مردم عزیز و شهیدپرور اصفهان تشکر میکنم، مردم اصفهان همیشه پیشتاز صحنه‌های بزرگ در انقلاب اسلامی بودند. ۲۵ آبان سال گذشته را به دلیل همین ماهیت مکتب شهادت‌طلبانه‌ای که در اصفهان حاکم است، به عنوان روز حماسه ایثار اصفهان نامگذاری کردیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه در اصفهان دوستانمان درخواست اجرا داشتند که مجوز داده شده بود، گفت: اما در اجرا یک ناهماهنگی پیش آمد که ما با وزارت کشور و مدیران استان تعامل کردیم و از دیشب اجرای آقای قربانی آغاز شده است.

وی در ادامه بیان کرد: حضور همکاران من هم در آنجا برای عرض خداقوت به همکاران فرهنگی در استان و همینطور برای عذرخواهی از مردم و انجام هماهنگی‌های لازم بود. علاوه بر مردم هنرپرور اصفهان باید از گروه اجرا هم تشکر کنم که رفتار خوب و منطقی داشتند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در واکنش به حکم شروین حاجی‌پورهم گفت: این کار به نظرم قابل حل است و من با مسئولان محترم قضایی هم صحبت کردم تا بتوانیم این موضوع را به زودی حل کنیم و امکان استفاده فضای هنری کشور از این دوستان بیشتر فراهم شود و جوان خوبمان هم  بتوانند فعالیت‌هایشان را ادامه دهند.