۴ عنوان سریال پویانمایی به عنوان جدیدترین آثار تولید شده توسط مرکز انیمیشن سوره آماده نمایش شد.

به گزارش مرور نیوز، چهار سریال انیمیشن با عنوان  «موتورها»، «گروه فریاد»، «چل پله زیر زمین» و «با بابام» به عنوان تازه‌ترین محصولات مرکز انیمیشن سوره در 105 اپیزود و نزدیک به هزار دقیقه‌ آماده نمایش شده است و به زودی در رسانه ملی میزبان مخاطبان کودک و نوجوان خود می‌شوند.

قصه مهاجرت به روستا در «موتورها»

بدین ترتیب سریال انیمیشن 50 قسمتی «موتورها»، به کارگردانی حسن اسدی، نویسندگی علی تهرانی و تهیه‌کنندگی محمدعلی اسدی برای کودکان 5 تا 9 ساله تدارک دیده شده است.

این انیمیشن ماجراجویانه که با تکنیک کات اوت دو بعدی تولید شده است، قصه «سوسو» موتور سیکلت 7 ساله‌ای را روایت می‌کند که به علت شغل پدر همراه با خانواده‌اش مجبور به مهاجرت به شهر کوچکی با عنوان کلاچ تپه می‌شوند.

حل مشکلات محله در «گروه فریاد»

«گروه فریاد» به تهیه‌کنندگی یوسف بچاری عنوان مجموعه انیمیشن دیگری است که در 32 قسمت 10 دقیقه‌ای برای رده سنی نونهال طراحی و ساخته شده است.

این مجموعه، داستان همراهی آقای فریاد، معلم ورزش مدرسه و شاگردانش برای حل مشکلات شهر و محله است. در خلاصه داستان این سریال انیمیشن آمده: «چهار شخصیت به نام‌های ژاوا، دارا، مانا و پروا در یک محله زندگی می‌کنند و هرکدام ویژگی و توانایی خاص خود را دارند. با آمدن آقای فریاد، معلم ورزش جدید به مدرسه، گروهی تشکیل می‌شود که مشکلات محله را با کمک هم حل می‌کنند».

آشنایی با جاذبه‌های گردشگری در «چل پله زیر زمین»

فصل سوم سریال انیمیشن «چل پله زیر زمین»، به نویسندگی نسیم خراشادی‌زاده و کارگردانی و تهیه‌کنندگی علیرضا طاهری، پس از استقبال کودکان از 2 فصل ابتدایی و به عنوان یکی از آثار پُرمخاطب شبکه کودک، در 13 قسمت 12 دقیقه‌ای آماده نمایش شده است.

در این اثر اپیزودیک که با تکنیک دو بعدی رایانه‌ای و در ژانر کمدی فانتزی-آموزشی برای مخاطب کودک تولید شده است، «دکتر تور» و گروه قهرمانی سفرهایی را با کشتی پرنده خود به نام «چرخ و فلک» به سراسر ایران دارند تا با مشکلات زیست محیطی و جاذبه‌های گردشگری و تاریخی آشنا ‌شوند.

داستان‌های روزمره دختر و پدر در «با بابام»

مجموعه انیمیشن «با بابام» به کارگردانی زینب‌سادات بدری، نویسندگی امیررضا مافی و تهیه‌کنندگی فرزانه فخریان نیز در 10 اپیزود 7 دقیقه‌ای با قصه‌های متفاوت ساخته شده است و داستان‌های روزمره از رابطه یک دختر خردسال با پدرش را روایت می‌کند.

مرکز انیمیشن سوره وابسته به سازمان سینمایی سوره با هدف تولید آثار پویانمایی برای کودکان ایرانی در قالب‌های مختلف از جمله سریال و سینمایی فعالیت می‌کند که هم‌اکنون انیمیشن سینمایی «مسافری از گانورا» از این مرکز روی پرده سینماهاست.