«دلبسته» اثری از ارکستر تک نفره مهدی عطاریان موفق به کسب مدال برنز در مسابقات بین‌المللی موسیقی «گلوبال موزیک اِواردز» شد.

به گزارش مرور نیوز، مهدی عطاریان، آهنگساز و خواننده ، مبدع رسمی «ارکستر تک نفره» در ایران و عضو فدراسیون بین‌المللی موسیقی دانان جهان، با ارائه اثر خود با عنوان «دلبسته» به جشنواره بین‌المللی موسیقی «گلوبال موزیک اِواردز» موفق به کسب مدال بُرنز در دسته‌ی موسیقی جهانی شد.

«دلبسته» موسیقی عاشقانه و لطیف است. این اثر به طرز برجسته‌ای هم از حیث خط ملودی و هم سازبندی، تلفیقی از عناصر موسیقی مکاتب غرب و شرق است. خط اصلی ملودی توسط گیتار کلاسیک در بستر متنوع و پویایی از درامز ارائه شده است. این خطوط اصلی، با دودوک، آکاردئون و عود همراه شده‌اند. فضای موسیقایی این اثر مخاطب را وارد فضایی عاطفی می‌کند. مخاطب گاهی، شنونده روایتی از شور و شوق است، و گاهی، شنونده روایت پژمردگی.


Global Music Awards رویدادی بین الملل در عرصه موسیقی است که بدون در نظر گرفتن شهرت، ملیت و سنِ هنرمند و صرفا با شاخص قرار دادن امتیازات ذاتی یک اثر موسیقی، آن را توسط هیاتی معتبر و برجسته از داوران موسیقی ارزیابی و رتبه‌بندی می‌کند. در این جشنواره حتی برخی از دارندگان جایزه Grammy نیز شرکت می‌کنند. برنده شدن در این جشنواره تحت عنوان «مهر طلایی تایید موسیقی» شناخته می‌شود.