دروازه بان ایرانی تیم ماریتیمو به عنوان بهترین بازیکن هفته شانزدهم لیگ برتر پرتغال انتخاب شد.

به گزارش مرور نیوز، امیر عابدزاده دروازه بان ایرانی تیم ماریتیمو پرتغال در هفته‌های اخیر لیگ برتر این کشور عملکرد فوق العاده‌ای داشته است و در بازی خانگی شب گذشته تیمش برابر ویتوریا گیمارش رتبه ششمی با عملکردی عالی موفق شد سومین کلین شیت متوالی اش را ثبت کند تا سرخ و سبزپوشان مادیرا به دلیل تساوی بدون گل در این دیدار ۱۹ امتیازی شده و به رده یازدهم جدول صعود کنند.

پسر عقاب فوتبال ایران در بازی با ویتوریا، ۸ واکنش داشت و بار‌ها با عکس العمل‌های تماشایی خود مانع فروپاشی دروازه ماریتیمو شد تا به این ترتیب به بهترین بازیکن تیم خوزه مانوئل گومز شود.

درخشش عابدزاده در نهایت سبب شد او با کسب نمره ۹.۳ همراه با برونو فرناندز بهترین بازیکن هفته شانزدهم شود و در کنار الکس سنتیس (فامالیکائو)، لوکاس پوسینولو (پورتیموننسه)، زین الدین جونیور (ماریتیمو)، ویکتور هوگو گارسیا (ویتوریا گیمارش)، گابریل پیرس (بنفیکا)، پیزی (بنفیکا)، پپه (پورتو)، برونو فرناندز (اسپورتینگ لیسبون)، لوکاس اوانجلیستا (ویتوریا گیمارش) و پائولینهو (براگا)  در تیم منتخب هفته قرار بگیرد.

از طرفی روز‌های خوب امیر در ترکیب ماریتیمو سبب توجه تیم‌هایی خارج از پرتغال به او شده و شنیده می‌شود نمایندگان برخی باشگاه‌های انگلیسی و اسپانیایی برای جذب این بازیکن پیشنهاداتی را به باشگاهش ارائه کرده اند.