مسئول کمیته مسابقات سازمان لیگ فوتبال گفت: ما الگویی برای مجوز حرفه‌ای و حرفه‌ای سازی باشگاه‌ها نداریم. تمام الگوهای ما الگوهای قهرمانی است. با چکش داریم پیچ را باز می‌کنیم. حرفه‌ای سازی باشگاه‌ها نیاز به قوانین و مقررات حرفه‌ای دارد.

به گزارش مرور نیوز، نشست اضطراری فدراسیون فوتبال درباره اولتیماتوم AFC به باشگاه‌های استقلال، پرسپولیس و گل گهر سیرجان بابت عدم دریافت مجوز حرفه‌ای و به تبع آن حذف از رقابت‌های لیگ قهرمانان ۲۰۲۲ آسیا امروز جمعه برگزار شد.

سهیل مهدی مسئول کمیته مسابقات سازمان لیگ هم که یکی از اعضای حاضر در این جلسه بود، به خبرنگاران گفت: به واسطه ممیزی که کنفدراسیون فوتبال آسیا انجام داد و نامه‌ای که زد مقرر شد به بهترین نحو ممکن پاسخ لازم داده شود.

وی ادامه داد: در این جلسه مسئولان حقوقی فدراسیون فوتبال، وزارت ورزش و دو باشگاه بودند. مقرر شد موارد مربوط به پاسخگویی لازم در طول چند روز اندک باقیمانده ارسال شود. کنار باشگاه‌ها هستیم و اگر نکته‌ای به لحاظ حقوقی کمک کند همین موضوع است.

مهدی درباره اینکه آیا اصلی ترین مشکل به ماکلیت مشترک باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس باز می‌گردد؟ تاکید کرد: باز هم به دقیقه نود رسیدیم. سال‌ها است که این روزها را می‌بینیم. امیدوارم این مسائل به طور کامل حل شود. در روزهای آخر درگیر مسائلی می‌شویم که باید خارج از دایره فوتبال برطرف شود.

وی که سابقه حضور در کمیته صدور مجوز حرفه‌ای باشگاه‌ها را در رزومه خود دارد، افزود: ما الگویی برای مجوز حرفه‌ای و حرفه‌ای سازی باشگاه‌ها نداریم. تمام الگوهای ما الگوهای قهرمانی است. با چکش داریم پیچ را باز می‌کنیم. حرفه‌ای سازی باشگاه‌ها نیاز به قوانین و مقررات حرفه‌ای دارد. خیلی مسائل هست که وقتی می‌بینیم به باشگاه‌ها باید کمک کنیم تا حل شود.

مهدی در پاسخ به اینکه چرا سال‌های قبل امور مربوطه انجام می‌شد اما امسال حذف استقلال و پرسپولیس از لیگ قهرمانان آسیا حالت جدی پیدا کرده است؟ گفت: امسال با سال‌های قبل هیچ فرقی نکرده است. پنج، شش سال است دقیقه نود کارها را انجام می‌دهیم. کارها به روزهای آخر می‌رسد. امیدوارم امسال واقعا حل شود.

مسئول کمیته مسابقات سازمان لیگ یادآور شد: در نامه AFC آمده است که هر سه باشگاه استقلال، پرسپولیس و گل گهر سیرجان ظرف پنج روز می‌توانند پاسخگو باشند. سوالات باشگاه‌ها هم مشترک نیست و فرصت داده که آنها را پاسخ دهند.