سرمربی استقلال گفت: با این همه هوادار دو تیم در لیگ قهرمانان شرکت نکنند. برای من که این مساله اصلا قابل هضم نیست فقط امیدوارم یک معجزه رخ بدهد و ما بتوانیم در لیگ قهرمانان آسیا شرکت کنیم.

به گزارش مرور نیوز، فرهاد مجیدی سرمربی تیم فوتبال استقلال تهران در نشست خبری پیش از بازی مقابل فولاد خوزستان اظهار کرد: با تیم بسیار خوبی بازی داریم.این تیم در بخش دفاعی تیم خوب و با نظمی است. از زمانی که نکونام به تیم اضافه شده بهتر این کار را انجام می‌دهند و از تک فرصت‌ها بهتر استفاده می‌کنند. برای برد در بازی فردا باید با هوش باشیم. ابتدای فصل صحبت‌های زیادی با بازیکنان داشتم و به آن‌ها گفتم استقلال باید شخصیتی که در این چند سال کمتر شده بود را به دست بیاورد. امیدوارم این روند را در ادامه فصل هم حفظ کنیم.

مجیدی ادامه داد: متاسفانه غفوری به این بازی نمی‌رسد، ولی فکر می‌کنم از بازی آینده بتوانیم از او استفاده کنیم. یامگا سرماخورده، ولی جدی نیست و در تمرین امروز شرکت خواهد کرد. مطهری هم آسیب جزئی دیده که امروز وضهیت وی را در تمرین بررسی می‌کنیم.

سرمربی استقلال درباره حذف از لیگ قهرمانان آسیا عنوان کرد: از شما سوال می‌کنم چه خبری می‌تواند برای استقلال و پرسپولیس بدتر از این باشد؟ باید افتخار کنند که این دو تیم در این مسابقات شرکت کنند. جالب است هیچ صحبتی در مورد مسببان این موضوع نمی‌شود.

امیدوارم یک معجزه رخ بدهد و ما بتوانیم در لیگ قهرمانان آسیا شرکت کنیم

برخی از رسانه از من انتقاد کردند که مجیدی به دنبال بهانه است. کسانی که مسبب این اتفاق هستند باید محاکمه شوند. نه تنها محاکمه نمی‌شوند بلکه مسئولیت بالاتر هم به آن‌ها می‌دهند. این یک فاجعه برای فوتبال ملی است، با این همه هوادار دو تیم در لیگ قهرمانان شرکت نکنند. برای من که این مساله اصلا قابل هضم نیست فقط امیدوارم یک معجزه رخ بدهد و ما بتوانیم در لیگ قهرمانان آسیا شرکت کنیم.

او درباره دیدار برابر پیکان در جام حذفی گفت:همه تیم‌ها در جام حذفی قابل احترام هستند و تیمی که به دنبال قهرمانی است، برایش فرقی ندارد با چه تیمی بازی کند. حساب ویژه‌ای روی جام حذفی کرده‌ایم و قبلا هم گفتم که باید تلاش کنم تا دو فصلی که در فینال نتوانستیم قهرمانی را به دست آوریم را جبران کنیم و به این جام دست پیدا کنیم.

او در مورد گل نخوردن استقلال افزود:دفاع تیم من از بهترین مدافعان لیگ ایران تشکیل شده است. امیدوارم سرمربی تیم ملی بازی‌های تیم ما را بیند، چون این بازیکنان لایق دعوت به تیم ملی هستند. چیزی که در تیم ما هست، دفاع تیمی است. وقتی می‌گوییم دفاع یک تیم، منظورمان خط دفاع به تنهایی نیست. روی دفاع تیمی کار می‌کنیم و بازیکنان در بازی آن را به خوبی انجام می‌دهند. در مصاحبه قبلی هم گفتم که هواداران استقلال بازی هجومی را می‌خواهند و من برای استقلال مد نظرم نیاز به زمان دارم تا بتوانیم آنچه که هواداران دوست دارند را انجام دهیم.

من به منتقدان احترام می‌گذارم

سرمربی تیم فوتبال استقلال درباره تغییر در ترکیب و سیستم افزود:اینکه یک تیم بتواند با یک ترکیب متفاوت بازی کند یک حسن است. شما ببینید که من چقدر بازیکن خوب دارم که هر بازی می‌توانم بر اساس آرایش تیم حریف، تیمم را آرایش کنم. من به منتقدان احترام می‌گذارم، ولی این حسن است که مثلا سرمربی فولاد نداند من فردا با چه ترکیبی بازی می‌کنم. شاید بازیکنان را جابه جا کرده باشیم، ولی روش بازی و مسائلی از این دست ما تغییر نکرده است. ما یک بازی ۱-۳-۲-۴ به میدان رفتیم و در بقیه بازی‌ها ۲-۵-۳ یا ۳-۴-۳ به میدان رفتیم؛ و درباره کیفیت زمین آرارات گفت:من واقعا شرمنده بازیکنانم هستم. من که مربی تیم هستم، در طول هفته به خاطر کیفیت بد این زمین احساس کمردرد می‌کنم. البته چاره‌ای هم نداریم. من شاهد بودم که مسئولان استقلال دنبال زمین بودند، اما زمین با کیفیتی پیدا نکردند. سه چهار تا زمین با کیفیت هم بود که جالب است بگویم که تیم‌های شهرستانی آن را گرفته‌اند. یعنی ما در تهران زمین چمن نداریم، ولی تیم‌های شهرستانی چمن‌های خوب تهران را در اختیار دارند. یک هفته اجازه دادند در زمین آن‌ها تمرین کنیم، هفته بعد که از آن‌ها درخواست کردیم، گفتند نه و اجازه تمرین را به ما ندادند.

تا روزی که وریا غفوری جام را بالای سر نبرد، به هیچ چیز دیگری فکر نمی‌کنم

مجیدی ادامه داد: تا روزی که وریا غفوری جام را بالای سر نبرد، به هیچ چیز دیگری فکر نمی‌کنم. تمام تمرکز من روی کار تیمی است. هنوز بازی‌های زیادی مانده و اگر تیمی الان فکر کند که می‌تواند قهرمان شود، این برای آن‌ها سم است. من به بازیکنانم هرروز می‌گویم که ما یک چیزی را به دست آورده‌ایم که خیلی از تیم‌ها می‌توانند آن را به دست آورند. مهم این است که این چیزی که به دست آورده‌ایم را حفظ کنیم. تمرکز و فکر من روی حفظ این چیزی است که به دست آورده‌ایم.

او در مورد ناراحتی رشید مظاهری توضیح داد:ما هیچ ناراحتی‌ای نمی‌بینیم. ما سه گلر خوب داریم که به هر سه آن‌ها تا آخر فصل نیاز دارم. به هافبک‌ها و مهاجمان تیم هم نیاز دارم. وظیفه بازیکنان خوب تمرین کردن است و بازیکنان به خوبی تمرین می‌کنند. من چیز‌هایی که بیرون می‌شنوم، واقعیت ندارد و در تیم من نیست. بازیکنان به خوبی تمرین می‌کنند و رشید هم به خوبی تمرین می‌کند و هیچ مشکلی در این رابطه وجود ندارد.