علیرضا فیروزجا در سوپرتورنمنت شطرنج مقابل آرونیان به تساوی رسید.

به گزارش مرور نیوز، علیرضا فیروزجا که در سوپرتورنمنت کلاسیک سوپربت رومانی شرکت کرده است، شب گذشته (شنبه) در دور سوم این رقابت ها به مصاف لوون آرونیان رفت و به تساوی رضایت داد. فیروزجا که تا اواسط بازی شطرنج بازیکن برتر میدان بود، نتوانست تمرکز خود را تا انتهای بازی حفظ کند و با یک حرکت اشتباه بازی برده را با تساوی جابجا کرد.  

فیروزجا در بازی دوم خود در این رقابت‌ها مقابل یان نپومنیشی شکست خورد و در بازی اول مقابل  کاروآنا شطرنج‌باز مطرح آمریکایی به تساوی رسید. فیروزجا با نتایج کسب کرده تا پایان دور سوم یک امتیازی شد و در رده هشتم این رقابت‌ها ایستاد.  

فیروزجا با عملکرد خود در این رقابت تاکنون ۶ واحد ریتینگ زنده خود را از دست داده است. او اکنون با ریتینگ ۲۷۹۷.۸ در رده سوم جهان ایستاده است.

یان نپومنیشی با ۲ امتیاز صدرنشین این مسابقات است. سوپرتورنمنت رومانی اولین رقابت از سری مسابقات گرندچس تور ۲۰۲۲ است که در آن ۱۰ شطرنج‌باز به مصاف هم می‌روند. قرار است پنج رقابت در سری رقابت‌های گرند چس تور برگزار شود که مجموع جوایز آن ۱.۴ میلیون دلار تخمین زده شده است. هم‌چنین قهرمان سوپرتورنمنت رومانی می‌تواند ۱۰۰ هزاردلار را به دست آورد.