مسابقات انتخابی ورود به اردوی تیم‌ملی بوکس، یکشنبه شب به پایان رسید و 10 بوکسور موفق شدند به اردو راه پیدا کنند.

به گزارش مرور نیوز، مسابقات انتخابی ورود به اردوی تیم ملی بوکس بزرگسالان کشورمان با حضور نفراتی که در مسابقات قهرمانی کشور نظر کادرفنی را جلب کردند، در 13 وزن 48، 51، 54، 57، 60، 63.5، 67، 71، 75، 80، 86، 92 و 92+ کیلوگرم از روز شنبه – 28 خردادماه آغاز و شب گذشته (یکشنبه – 29 خردادماه) به پایان رسید.

در پایان این رقابت‌ها آرشام حسنی (وزن 48- کیلوگرم)، مهدی پرویزی (وزن 51- کیلوگرم)، بهمن ابراهیمی (وزن 60- کیلوگرم)، حسین جدی و رامین بابالو (وزن 67- کیلوگرم)، مهدی سرباز (وزن 71- کیلوگرم)، سالار رادمرد و امیرحسین سمیعی (وزن 75- کیلوگرم)، سیدحسین میراحمدی (وزن 80- کیلوگرم) و امیرحسین حسینی (وزن 92+ کیلوگرم) به اردوی تیم ملی راه پیدا کردند که از روز هفتم تیرماه در کنار 13 بوکسور حاضر در اردو تمرینات خود را آغاز می‌کنند.

41 نفر جواز حضور در مسابقات انتخابی را داشتند که 36 نفر از آنها در این مسابقات شرکت کردند؛ پوریا امیری و محمدحسین حقی نیز با مجوز فدراسیون پزشکی ورزشی به دلیل مصدومیت در این انتخابی حضور نداشتند.

همچنین با نظر کادرفنی نفرات زیر طی روزهای هفتم و هشتم تیرماه در اردوی تیم ملی در قالب رقابت انتخابی به مصاف یکدیگر می‌روند و بوکسورهای برتر به جمع ملی‌پوشان راه پیدا می‌کنند؛ رقابت اوزانی که در آن دو بوکسور حضور دارند روز هفتم تیرماه و مبارزات اوزانی که در آن بیش از دو بوکسور هستند، روز هفتم و هشتم تیرماه پیگیری می‌شود.

اسامی نفرات به شرح زیر است:

وزن 54- کیلوگرم: محمدحسین حقی – هومن طوقانی

وزن 57- کیلوگرم: پوریا عبدالمالکی – عرفان جمال‌زهی

وزن 63.5 کیلوگرم: باقر فرجی – مهدی امیری – امیرحسین دولتی – امیرحسین غفاری – سجاد عبادی‌پور

وزن 80- کیلوگرم: فرهاد ابراهیمی – حریف متعاقبا مشخص خواهد شد

وزن 86- کیلوگرم: حسین دانشور – کیوان صفری

وزن 92- کیلوگرم: سیامک قربانی – مهدی نوروزی

هدایت ملی‌پوشان بوکس کشورمان برعهده علیرضا استکی به عنوان سرمربی است و همایون امیری، جاسم دلاوری، غلامرضا کریمی، دانیال تیماجی، شهرام فاتح، اصغر اشرفی و میلاد روحانی مربیگری این نفرات را برعهده دارند.